Top 5, jesień na Maderze, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie - BelSole

Top 5, jesień na Maderze, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Nie lubicie skrajnych temperatur? Jesień na Maderze będzie dla Was idealna! To przyjemne temperatury, zrównoważona pogoda oraz 5 powodów dla których warto lecieć na Maderę. Wrzesień, październik i listopad i ogólnie jesień będziecie wspominać jako najlepszy pomysł na czas na wakacje na Maderze.

Pogoda jesienią na Maderze

Pogoda jesienią na Maderze jest przełomowa. O ile wrzesień jest podobny do lata na Maderze, tak październik i listopad są odmienne ze względu na więcej opadów na Maderze. Nie ma ich jakoś bardzo dużo, jednak należy wziąć ze sobą parasol lub ponczo na wszelki wypadek. Temperatury we wrześniu są najwyższe (do około 26 stopni) w październiku i listopadzie trochę niższe (około 23 stopni). To i tak dobra pora na lot na Maderę, późna jesień jest cieplejsza niż w Polsce i to zdecydowanie.

 

Obserwacja delfinów i wielorybów na Maderze

Madera wieloryby

Madera to miejsce w którym możecie wybrać się na specjalną wycieczkę łodzią by zobaczyć wieloryby lub delfiny blisko wyspy. Cena za taką atrakcję to od 30 do 80 EUR za osobę za 4 h rejs. Możecie popytać miejscowych o lokalnego przewodnika z łodzią, który może Wam zrobić lepszą cenę – zwłaszcza jeśli to niski sezon na Maderze i jest mniej turystów. W okolicach Madery możecie zobaczyć Płetwale, Długopłetwce oceaniczne a nawet orki

 

Owoce i wino na Maderze

 

wino z Madery

Jesień to sezon na owoce i wino na Maderze, jeśli więc jesteście łasuchami i uwielbiacie dobre wino – to najlepszy okres na wycieczkę na Maderę. Mogliście już przeczytać co zjeść na Maderze, warto skupić się na świeżych owocach – bananach, guawie, winogronach, opuncji, mango, pitandze. Możecie zakupić także butelkę wina Madera na miejscu, pysznego lokalnego trunku. 

 

Surfing na Maderze

 

Madera surfing

Gdzie na surfing w Portugalii, prócz tej kontynentalnej? Oczywiście na Maderze! Najlepszym okresem na surfowanie na Maderze jest zima, ale i późne miesiące jesienne takie jak październik i listopad nie są wcale gorsze. Gdzie na Maderze złapać najlepsze fale? Naszym zdaniem po zachodniej i południowo-zachodniej stronie wyspy. Dobrym miejscem jest także Porto Santo i jej wybrzeża.

 

Mniejsze tłumy na Maderze

 

Czas późnej jesieni to także dobry moment na wycieczkę na Maderę, turystów jest mniej niż w miesiącach letnich. Turyści zazwyczaj wybierają okres wakacyjny na wycieczkę, więc możecie ominąć ich przyzwyczajenia i lecieć na przykład w listopadzie. Dochodzi do tego tak zwany niski sezon, dzięki któremu ceny noclegów i atrakcji potrafią spaść nawet o parędziesiąt procent. 

 

Wrzesień, Madera

 

Madera wrzesień

Wrzesień to ciepły miesiąc na Maderze, temperatury wahają się od 23 do 26 stopni powyżej zera, pada niewiele więcej niż w lecie. Jeśli chcecie ominąć okres wakacyjny i nie lubicie deszczu to dobry miesiąc na lot na Maderę. W nocy temperatura spada do 'zaledwie’ 20 stopni Celsjusza.

 

Październik, Madera

 

Madera pazdziernik

Temperatury nie zmieniają się jakoś znacznie na przełomie tych miesięcy, dalej możecie odpoczywać przy około 24 – 25 stopni Celsjusza. Zaczyna jednak więcej padać na Maderze, warto wziąć ze sobą parasol lub ponczo na wyjazd.

 

Listopad, Madera

 

Madera Listopad

Na Maderze w listopadzie nadal jest ciepło, jednak deszczu jest znacznie więcej. Pamiętajcie o tym ruszając na trekking lub wycieczkę na wyspie. Pada z trzy razy więcej niż we wrześniu oraz z sześć razy więcej niż w lipcu. Czy jest to jednak uciążliwy deszcz? Nie, bo jest ciepło i lasy i góry na Maderze wyglądają w tym wyjątkowym klimacie jeszcze ciekawiej!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz