Top 5 Madera! Pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu - BelSole

Top 5 Madera! Pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu

Przygotowaliśmy dla Was odpowiedź na pytanie czy warto lecieć na Maderę w czerwcu, lipcu i sierpniu. W raz z opisem jaka jest pogoda w lecie na Maderze. Czy dużo pada? Czy jest gorąco? Oto powody by lecieć na Maderę w wakacje.

 

Pogoda w lecie na Maderze

 

Madera festiwal kwiatów

Madera charakteryzuje się wyjątkową temperaturą na tle całej Europy. Położenie Madery sprawia, że amplituda temperatur na Maderze jest mała i w zasadzie cały rok jest ciepło, w zimie jest cieplej niż na kontynencie a w lecie chłodniej. W lecie jest przyjemnie ciepło od 20 do 26 stopni Celsjusza. Rzadko bo rzadko, jednak czasami na Maderze w lecie pada, więc warto mieć ze sobą jakiś mały parasol – jednak jak zapomnicie, nie ma tragedii, małe szanse, że Was mocno zleje.

 

Letnie atrakcje na Maderze

 

monte palace Madera

Prócz typowych atrakcji Madery w lecie możecie natknąć się na ciekawe wydarzenia i atrakcje sezonowe mające miejsce tylko w czerwcu, lipcu lub sierpniu. Co więc robić na Maderze w lecie? Oto wydarzenia planowane na 2021/2022 roku w te miesiące: Festiwal atlantycki (anulowane w 2021)  czyli festiwal fajerwerków, muzyki i muzyki klasycznej, to popularne wydarzenie na Maderze. Tydzień sztuki regionalnej, Festa da Cereja (festiwal wiśni), Festa dos Santos Populares, Festiwal chleba w Funchal. Lipiec: Dzień Madery, Weekend mody CR7 Hotel, Funchal Jazz Festiwal, Feira Gastronómica de Machico, Festiwal Monte, Dzień Funchal (21.08), São Vicente Festival (25.08) – to jedna z ciekawszych imprez muzycznych na Sao Vincente.

Zobaczcie co warto zjeść na Maderze.

 

Trekking na Maderze, levada hiking

 

trekking Madera

Lato to także doskonały pomysł na spacer na Maderze. Wyspa pełna jest tras trekkingowych wzdłuż levad na wyspie. Gdzie warto iść na spacer/wspinaczkę na Maderze? Warto wejść na najwyższy szczyt wyspy na Pico Ruivo mierzący 1 862 metry. Kolejną popularną trasą jest Verada do Areeiro, który łączy Pico Ruivo z Pico do Arieiro. Verada das 25 Fontes, trasa ze słynnymi kanałami irygacyjnymi levadami, start przy Rabacal, trwająca 3 – 4 godziny. Weźcie ze sobą czapkę i filtry do opalania oraz kurtkę bo wyżej może być chłodniej!

 

Plaże na Maderze w lecie

 

Madera plaże

Na pierwszy rzut oka Madera nie kojarzy się raczej z plażingiem, jednak jest tutaj pełno dobrych do kąpieli plaż. Letnie wysokie temperatury pozwalają na wygodne i miłe opalanie się na słońcu. Gdzie iść na plażę na Maderze w czerwcu, lipcu i sierpniu? Polecamy Wam Plażę Seixal, piaszczystą plażę pełną wulkanicznego pyłu. Baseny Porto Moniz czyli naturalne baseny do pływania wśród wulkanicznych skał. Praia Formosa piaszczysta plaża blisko centrum Funchal. Plaża Calheta popularna plaża piaszczysta, jest bezpłatna, ma leżaki i parasole.

 

Dla miłośników natury, obserwowanie wielorybów na Maderze

 

Madera kwiaty

Madera to także idealna wyspa dla miłośników natury, pięknych kwiatów, roślin i zwierząt. Idąc na spacer możecie napotkać wiele wyjątkowych gatunków spotykanych tylko w tym regionie. Do tego na Maderze odbywa się słynny Festiwal kwiatów gdzie możecie poznać bliżej dlaczego Madera jest miejscem z wyjątkowymi gatunkami roślin, często kwitnących w lasach na wyspie. Na Maderze możecie także zająć się obserwowaniem wielorybów, lato to doskonała pora na udział w wycieczce na łodzi by móc zobaczyć te piękne ssaki.

 

Madera w czerwcu

 

Madera czerwiec

Czerwiec to ciepły miesiąc z temperaturami od 20 do 24 stopni Celsjusza z minimalną ilością opadów. Często jednak niebo mogą zasłonić chmury, pamiętajcie także o wiatrach – które mogą spowodować, że w nocy możecie czuć chłód. Warto wziąć na wieczorne spacery lekką kurtkę, temperatura 'spadnie’ do 18 stopni.

Madera w lipcu

 

Madera lipiec

Lipiec to mniej chmur, mniej deszczu i wyższe średnie temperatury. W ciągu dnia temperatury to stabilne 23 – 25 stopni Celsjusza. W nocy około 19 kresek powyżej zera.

 

Madera w sierpniu

 

Madera sierpien

Temperatury i pogoda na Maderze są wręcz nudne do opisywania, i w tym miesiącu wahają się pomiędzy 23 i 25 stopni powyżej zera. Stabilnie, ciepło, miło! Polecamy Wam Maderę w lecie!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz