Karnawał w Niemczech 2023, kiedy jest? Kiedy się zaczyna? Fasching 2023 - BelSole

Karnawał w Niemczech 2023, kiedy jest? Kiedy się zaczyna? Fasching 2023

Karnawał kojarzy się wielu głównie z Rio i Wenecją, jednak niewiele osób utożsamia ten kolorowy okres w roku z Niemcami. Czy w Niemczech jest Karnawał? Kiedy się zaczyna karnawał w Niemczech? Kiedy jest obchodzony w 2023? Zapraszamy na przegląd odpowiedzi na te pytania!

 

Kiedy jest Karnawał w Niemczech?

 

W Wenecji Karnawał zaczyna się w lutym a jak to wygląda w Niemczech? Sezon karnawałowy w Niemczech, zaczyna się w… listopadzie, dokładnie 11 listopada 2023 lub 2022. Jednak, bez obaw – główne wydarzenia i zwyczaje karnawału w Niemczech odbywają się znacznie później. Tydzień główny karnawału w Niemczech zaczyna się znacznie później, bo w okolicach tłustego czwartku, piątku i tłustej soboty. Jest to ostatni czwartek przed środą popielcową, która w tym roku jest 22 lutego 2023.

Nazwy dni w głównym tygodniu karnawałowym w Niemczech wyglądają następująco:

  • Tłusty czwartek, lub nazywany babskim czwartkiem – 16 lutego 2023
  • Tłusty piątek
  • Tłusta sobota
  • Niedziela tulipana
  • Różowy poniedziałek
  • Tłusty wtorek, nazywany też karnawałowym wtorkiem

W regionach karnawałowych wtedy możecie liczyć na parady, imprezy, bale i zabawy. Zapewne kojarzycie specjalne parady z polityczną satyrą, które co roku odbywają się w Niemczech – to właśnie wydarzenia, zwyczaje i tradycje karnawałowe w Niemczech.

Jeśli więc zastanawiacie się kiedy jest Karnawał w Niemczech w 2023? Odpowiedź jest prosta, trwa od 16 lutego 2023 do 21 lutego 2023. Pamiętajcie, że mamy tutaj na myśli główny tydzień Karnawału w Niemczech w 2023, oficjalna data ustalona jest na 11 listopada 2022.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz