Gdzie na urlop w styczniu? Gdzie lecieć lub jechać w styczniu na wakacje? Gdzie jest ciepło? - BelSole

Gdzie na urlop w styczniu? Gdzie lecieć lub jechać w styczniu na wakacje? Gdzie jest ciepło?

Styczeń w Europie raczej nie należy do przyjemnych miesięcy dla większości krajów. Jednakże, o ile u Nas jest wtedy szaro, buro i nierzadko pada śnieg, to są kraje gdzie właśnie wtedy jest najlepszy moment na odwiedziny. Macie urlop w styczniu i chcielibyście się dowiedzieć gdzie warto wybrać się na wakacje w styczniu? Jaka będzie pogoda? Czy gdzieś w Europie w styczniu jest ciepło? Zapraszamy do naszego przewodnika.

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Dubaj w styczniu

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich już w marcu doświadczycie upałów. Styczeń jest idealnym miesiącem na to by się tam wybrać, gdyż temperatura powietrza oscyluje w granicach 25° Celsjusza, a temperatura wody to nawet 24 stopnie! Koniecznie musicie wybrać się do Dubaju, aby wjechać na szczyt Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie (póki co :)). Koniecznie zobaczcie także wieczorny pokaz fontann oraz akwarium. Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko Dubaj, więc warto przede wszystkim wybrać się do Abu Dhabi. To miasto nie jest tak turystyczne jak Dubaj, a oferuje również fantastyczne atrakcje, jak monumentalny meczet Szejka Zayeda czy Emirates Palace.

 

Egipt

 

Egipt pogoda styczeń

Egipt to bardzo często wybierany kierunek przez Polaków. Dobrze się składa, bo sezon w Egipcie trwa tak naprawdę cały rok. Najwięcej turystów odwiedza ten kraj właśnie podczas naszej zimy, zwłaszcza, ze jeszcze w listopadzie temperatura wynosi 25-27 stopni Celsjusza. W styczniu temperatura waha się między 21- 23 stopnie, a temperatura wody również wynosi ponad 20° Celsjusza.  Nie są to upały, ale w sam raz aby się wygrzać gdy w Polsce zimno i ciemno.

 

Madera

 

Madera Portugalia

Madera to portugalska wyspa, która słynie ze wspaniałej roślinności i pięknej natury. Nazywana „wyspą wiecznej wiosny”, ponieważ temperatura przez cały rok jest zawsze bardzo przyjemna i panuje tam łagodny klimat. W styczniu możecie liczyć na średnią temperaturę 18-21 stopni Celsjusza, czyli dość ciepło. Temperatura wody przez cały rok nie należy do wysokich, ze względu na chłodne wody otaczającego wyspę oceanu. Ponadto Madera nie posiada zbyt wielu plaż, więc raczej nie jest to miejsce dla plażowiczów, a bardziej dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Popularną atrakcją na Maderze są lewady, czyli trasy piesze wzdłuż kanałów transportujących wodę. Jedyną przeszkodą w urlopie mogą być opady deszczu, które w styczniu występują częściej niż w innych miesiącach.

 

Cypr

 

cypr styczeń

Cypr to wyspa znajdująca się u wybrzeży Turcji, a więc temperatury panują tam dużo lepsze niż w Europie kontynentalnej. Styczeń na Cyprze nie oferuje letniej pogody, ale temperatura znajduje się między 14, a 18 stopni Celsjusza. To wystarczająco na cienką kurtkę lub bluzę, a gdy w ciągu dnia zaświeci słońce to jest jeszcze cieplej. Cypr jest wyspą, która oferuje sporo atrakcji, więc warto się tam wybrać, a w styczniu, czyli poza sezonem, są zdecydowanie niższe ceny. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o zwiedzaniu Cypru zimą to sprawdźcie nasz artykuł o Cyprze w styczniu i lutym.

 

Wyspy Kanaryjskie

 

Teneryfa zima

Wyspy Kanaryjskie to wspaniały pomysł na lato podczas naszej zimy. Na Wyspy Kanaryjskie składa się kilka wysp, ale najpopularniejsze z nich to: Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura.  Podobnie jak na Maderze, na Wyspach Kanaryjskich panuje łagodny klimat i wysokie średnie temperatury. Cieplejsze temperatury znajdziecie na południu, podczas gdy na północy będzie chłodniej i bardziej zielono. W styczniu jednakże mogą bywać silniejsze wiatry, które zdecydowanie uprzykrzą plażowanie. Średnia najwyższych temperatur w ciągu roku waha się tutaj od 20 do 28 stopni, a w zimie: średnio do 22 w styczniu i lutym), a woda w Oceanu w okresie zimowym ma średnio 19 – 22 stopni. Opady w styczniu bywają przelotnie, ok 6-7 dni w miesiącu. Więcej o zimie na Fuerteventurze przeczytacie w naszym przewodniku.

 

Dominikana

 

Dominikana styczeń

Dominikana jest jedną z najczęściej wybieranych, egzotycznych wysp. Z Polski bardzo łatwo o loty czarterowe, które w kilkanaście godzin bezpośrednio zabiorą Was na tą egzotyczną wyspę. Pogoda jest iście idylliczna, a morze bardzo ciepłe. W styczniu średnia najwyższych temperatur – 29 stopni, a najniższa- 19 stopni, słońce świeci przez 8 godzin, deszcz może padać przez 14 dni (średnio w każdym miesiącu są tu opady od 9 do 14 dni), a woda jest nagrzana do 27 stopni.  Błękitna, przeźroczysta woda i złocisty piasek urzekną każdego fana kąpieli wodnych i słonecznych.  Uwierzcie nam, że to istny raj na ziemi :).

 

Sri Lanka

 

Sri Lanka styczeń

Sri Lanka to wyspa położona niedaleko Indii. Styczeń to idealny miesiąc na odwiedziny, a kraj ten posiada ponad 13 000 km piaszczystych plaż.  Do tego lasy palmowe, wszechobecna zieleń, które tylko czekają na odkrycie. Wspaniałą atrakcją będzie także spotkanie ze słoniami i koniecznie kąpiel w Oceanie Indyjskim! Średnia najwyższych temperatur w styczniu to srednio 30 stopni, natomiast najniższych – 22 stopnie, słońce świeci 7 – 8 godzin w ciągu dnia. W styczniu jest tylko 5 deszczowych dni, w oda jest nagrzana aż do 28 stopni! Brzmi nieźle prawda?

 

Styczeń z początku może wydawać się kiepskim pomysłem na urlop, ale jeśli zależy nam na mniejszej liczbie turystów i niższych cenach, to jest to strzał w dziesiątkę. Styczeń to także bardzo dobry czas na wizytę w krajach klimatu równikowego, gdzie temperatura jest zawsze wysoka, a nie jest to sezon monsunowy.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz