Czy na Malediwach są rekiny? Ataki rekinów na Malediwach - BelSole

Czy na Malediwach są rekiny? Ataki rekinów na Malediwach

Malediwy to kierunek uważany za wakacyjny raj, nie dziwi więc fakt, że każdego roku odwiedza go coraz więcej turystów z Polski. Powszechnym jest zatem następujące pytanie – czy na Malediwach są rekiny? Spotkanie z tymi morskimi drapieżnikami to jedna z największych obaw sporej grupy turystów. Z tego powodu w naszym materiale rozstrzygniemy te kwestie. Z artykułu dowiecie się również, czy ataki rekinów na Malediwach miały miejsce w przeszłości. Zapraszamy. 

Czy na Malediwach są rekiny? 

Odpowiadając na pytanie, czy na Malediwach są rekiny, warto przyjrzeć się się położeniu geograficznemu tego bajkowego archipelagu. Malediwy położone są nad Oceanem Indyjskim, a panujące w tym akwenie warunki sprzyjają bytności wielu gatunków morskich stworzeń – w tym również tych imponujących drapieżników. Nie ma zatem wątpliwości, że odpowiedź na pytanie o to, czy na Malediwach są rekiny, jest twierdząca. 

Z pewnością interesujesz się, jakie gatunki rekinów żyją w Karaibach. Możemy Cię uspokoić – jest ich kilkanaście, jednak zdecydowanie dominują tam osobniki niegroźne dla człowieka. Wśród rekinów żyjących na Malediwach znajdują się między innymi żarłacz czarnopłetwy, rekin rafowy białopłetwy, czy rekin szary rafowy. U wybrzeży Malediwów licznie pływają też niewielkie rekiny leopardziee a dalej od wybrzeża można natknąć się na potężne i łagodne rekiny wielorybie. 

 

Ataki rekinów na Malediwach

Skoro już wiesz, czy na rekinach są Malediwy, z pewnością zainteresuje Cię również inna kwestia. Pobudzony scenami z kultowego filmu “Szczęki” możesz zadawać sobie następujące pytanie – czy ataki rekinów na Malediwach są powszechne? 

Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie przeczące. W ostatnich latach doszło jedynie do kilku niegroźnych incydentów z udziałem tych zwierząt. Ostatni atak rekina na Malediwach miał miejsce w kwietniu, gdy 30-latka została ugryziona przez rekina wąsatego podczas nurkowania. Należy jednak podkreślić, że kobieta sama podpłynęła do stada rekinów, a ostatecznie rany, które odniosła, okazały się niegroźne i nie wymagały interwencji służb medycznych. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz