Kiedy otwarte są stoki w Austrii, kiedy jest sezon 2021 - 2022 - BelSole

Kiedy otwarte są stoki w Austrii, kiedy jest sezon 2021 – 2022

Kiedy otwarte są stoki w Austrii, kiedy jest sezon 2021 – 2022? Kiedy jechać na narty lub snowboard do Austrii? Kiedy w Austrii nie ma tłumów na stokach? Kiedy jest wysoki sezon w Austrii, a kiedy niski?

Sporty zimowe takie jak narciarstwo lub snowboard to bez wątpienia jedna z domen Austrii. Co roku ogrom naszych czytelników wyrusza do tego znanego ze wspaniałych górskich ośrodków narciarskich kraju. Jak co roku dostaliśmy bardzo wiele pytań w stylu kiedy najlepiej pojechać na narty do Austrii? Kiedy jest sezon narciarski 2021 – 2022 w Austrii? Od kiedy działają ośrodki narciarskie w Austrii? Wy pytacie, a my odpowiadamy Wam, kiedy trwa sezon narciarski w Austrii!

Austria posiada ogromną ofertę ośrodków narciarskich, prawdopodobnie jedną z największych w całej Europie. Zasadniczo przyjmuje się, że sezon narciarski w tym kraju trwa od wczesnego grudnia do końcówki marca. Tak samo będzie na austriackich stokach w sezonie 2021 – 2022. Tutaj warto jednak wspomnieć o pewnej ciekawostce. Na pewnej części austriackich stoków, głównie tych położonych blisko granicy z Włochami, na nartach i snowboardzie można zjeżdżać przez cały rok! Tak jest! W ośrodkach takich jak Hintertux Glacier czy Mölltal Glacier oddawać białemu szaleństwu możecie się nawet w środku lata!

Wracając jednak do sezonu zimowego 2021 – 2022 dla narciarzy i snowboardzistów w Austrii. Kiedy najlepiej jechać do Austrii na narty? Kiedy w Austrii są najlepsze warunki do jeżdżenia na nartach?

Najlepsze warunki dla narciarzy i snowboardzistów w Austrii spotkamy mniej więcej w połowie stycznia – najzimniejszym okresie w całym roku. Jeżeli natomiast lubimy zjeżdżać na stokach pięknie oświetlonych słońcem, do Austrii powinniśmy się wybrać pod koniec lutego.

Zobaczcie jak wyglądają ceny skipassów w Zell am See albo ceny skipassów w Alpbach lub ceny skipassów Hintertux i Zillertal oraz oczywiście w Ischgl.

 

Kiedy na nartach w Austrii jest najwięcej ludzi? Jak uniknąć tłumów na stokach w Austrii?

Największe tłumy przybywają na austriackie stoki tradycyjnie w okresie świątecznym. Od 25 grudnia do mniej więcej 2 stycznia na stokach w Austrii spotkamy ogromne ilości narciarzy i snowboardzistów w całej Europy. Innym okresem gdy jest tam tłoczno jest również czas ferii zimowych.

Więcej ogólnie o sezonie w Alphach.

Aby uniknąć tłumów na stokach w Austrii w sezonie 2021-2022 polecamy wybrać się tam na początku grudnia. Innym dobrym terminem na wyjazd na narty lub snowboard do Austrii, tak aby uniknąć tłumów, będzie również połowa stycznia. Warto rozważyć również wyjazd na narty do Austrii pod koniec marca, gdy również nie będzie tam aż tak wielu osób. Warto również pamiętać, że niektóre resorty narciarskie, takie jak np Carinthia lub Styria, są mniej zatłoczone od tych najpopularniejszych austriackich ośrodków jak Tyrol lub Salzburg.

Jak widać, mimo że na nartach w Austrii można jeździć przez cały rok, to prawdziwe szaleństwo dla narciarzy i snowboardzistów w sezonie 2021 – 2022 zaczyna się na początku grudnia i trwa do końca marca. W tym czasie każdy amator sportów zimowych bez wątpienia znajdzie w Austrii coś dla siebie. A czy wy już zacieracie ręce na myśl o szusowaniu po austriackich stokach?

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz