Narty w Szwajcarii, obostrzenia i covid w 2021 i 2022 - BelSole

Narty w Szwajcarii, obostrzenia i covid w 2021 i 2022

Narty i snowboard w Szwajcarii – jakie są obostrzenia w związku z pandemią COVID 19 w sezonie 2021 – 2022? Czy żeby jeździć na nartach w Szwajcarii trzeba być zaszczepionym albo robić test na koronawirusa? Czy na szwajcarskich stokach trzeba nosić maseczkę? Najnowsze informacje 2021 i 2022.

Sezon narciarski za pasem. W związku z tym wielu naszych czytelników zaczyna planować zimowy wypad na narty lub snowboard do pięknej i drogiej Szwajcarii. Na kartkach pocztowych docierających do naszej redakcji, bardzo często pojawiają się pytania jakie są obostrzenia na stokach w Szwajcarii? Czy trzeba mieć szczepienie przeciwko COVID 19 żeby jeździć na nartach w Szwajcarii? Jakie dokumenty są potrzebne żeby wjechać do Szwajcarii w czasie pandemii koronawirusa? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części tego tekstu!

Aby wjechać na terytorium Szwajcarii potrzebujemy zaświadczenia odbycia pełnego cyklu szczepień przeciwko COVID 19 lub zaświadczenia o przechorowaniu koronawirusa w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Jeżeli nie posiadamy żadnego z powyższych, będziemy musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. W przypadku testu PCR test nie może być starszy niż 72h. Test antygenowy na obecność COVID 19 musi być wykonany do 48h przed wjazdem do Szwajcarii. Do tego musimy oczywiście wylegitymować się ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

A jakie obostrzenia obowiązują na stokach narciarskich w Szwajcarii? Czy trzeba mieć mieć paszport covidowy żeby jeździć na nartach i snowboardzie w Szwajcarii? Czy koniecznie trzeba nosić maseczkę?

Jak się okazuje, przepisy antycovidowe na stokach w Szwajcarii nie są tak restrykcyjne jak we Włoszech. Aby korzystać z infrastruktury narciarskiej w Szwajcarii nie jest konieczne posiadanie paszportu covidowego. Aby zjeżdżać na nartach lub snowboardzie nie trzeba być zaszczepionym lub posiadać zaświadczenia o przejściu COVID 19. Nie trzeba też robić testu na koronawirusa. Bary i restauracje na stokach w Szwajcarii również nie będą wymagać powyższych dokumentów. Pamiętać za to musimy o noszeniu maseczki – aby skutecznie zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa konieczne jest dokładne zasłanianie nosa i ust w czasie korzystania z wyciągów.

Podsumowując, przepisy covidowe na szwajcarskich stokach w sezonie 2021 – 2022 nie są przesadnie surowe. Grunt to pamiętać o maseczce i zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego. Na stokach natomiast nie musimy sobie zawracać głowy certyfikatami szczepień lub testami.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz