Kiedy Włochy weszły do Unii Europejskiej? Oto odpowiedź - BelSole

Kiedy Włochy weszły do Unii Europejskiej? Oto odpowiedź

Wielu podróżników wybierających się na wczasy we Włoszech chce wiedzieć coś więcej niż tylko to czy do Włoch potrzebny jest paszport. Niektórzy chcą dowiedzieć się też ciekawostek o historii Włoch. Jedną z nich jest data wejścia Włoch do Unii Europejskiej. Kiedy Włochy weszły do Unii Europejskiej? Od kiedy Włochy są w UE?

Włochy należą do krajów, które wstąpiły do Unii Europejskiej praktycznie na samym początku jej istnienia. Kraj ze stolicą w Rzymie wszedł do grona Unii Europejskiej zdecydowanie później, niż chociażby Polska. Włochy są w Unii Europejskiej od 1 stycznia 1958 roku czyli od czasów w których w Polsce nie śniło się nawet to, że kiedyś będziemy żyć w wolnym ustroju.

Włochy są nie tylko członkiem Unii Europejskiej, ale także jednym z tych państw, które na samym początku istnienia waluty euro zdecydowały się na jej przyjęcie. Włochy znajdują się w Strefie Euro od 1 stycznia 1999 roku. Jest jeszcze jeden ciekawy fakt z historii Włoch, który może Was interesować. Jest to oczywiście członkostwo w Strefie Schengen.

Od kiedy Włochy są w Strefie Schengen pytacie? Odpowiadamy. Włochy znajdują się wśród państw Strefy Schengen od 26 października 1997 roku. Byliście już wtedy na świecie?

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz