Katania - październik i listopad 2021. 5 powodów czy warto - BelSole

Katania – październik i listopad 2021. 5 powodów czy warto

Kiedy pytają nas czy warto lecieć do Katanii w październiku i listopadzie, odpowiadamy – warto! Oto dlaczego Katania to doskonały pomysł na jesień na wycieczkę i wakacje. Sprawdźcie czy warto lecieć do Katanii na Sycylię jesienią 2021.

Oto 5 powodów dla których warto odwiedzić Sycylię i Katanię w październiku i listopadzie i dla których my tam uwielbiamy spędzać citybreak i wakacje.

Rame di Napoli – czyli słodycze z Katanii na Wszystkich Świętych

Te czekoladowe ciacha pochodzą właśnie z Katanii, gdzie jak legenda głosi wykuto tutaj za epoki Bourbonów na Sycylii wykuto nową miedzianą monetę. Na cześć tego wydarzenia i tej monecie stworzono ten deser. Rama di Napoli oznacza neapolitańską miedź. Zjecie ją w pierwsze 2-3 dni listopada.

Zbiory oliwek i wina – doskonała kuchnia sycylijska

Czy warto odwiedzić Katanię w październiku i listopadzie? Jest to jedyny okres w roku kiedy możecie odwiedzić ten rejon i być świadkiem zbiorów tego co najlepsze na Sycylii – czyli oliwki i wino. W listopadzie otwiera się także pierwsze beczki wina na Sycylii i w Katanii.

We wrześniu traficie także na święta pistacji oraz skarbów lasu blisko Katanii w Zafferana na Etnie.

Pogoda w Katanii w jesieni jest idealna

O ile nie lubicie upałów i zimnych miesięcy w Polsce. Temperatura oscyluje od 17 do 27 stopni, gdzie częściej jednak słupek będzie wskazywać 23-24 stopnie powyżej zera. Super pogoda jak na późną jesień, czyż nie? Warto jednak wziąć kurtkę na chłodne noce w listopadzie.

Mniej turystów w Katanii, także w październiku i listopadzie

Jeśli nie lubicie turystów i gardzicie tłumami to właśnie na jesień ich liczba zdecydowanie maleje, teraz zwłaszcza w epoce wirusa ich liczba zmniejszyła się jeszcze bardziej. Miejsca takie jak Syrakuzy czy Taormina wreszcie można zwiedzać bez tłumów co sprzyja doznaniom przy oglądaniu atrakcji Katanii.

Taniej, bo jesień i bo koronawirus

Paradoksalnie przez sytuacje związaną z wirusem, ceny wynajmu nieruchomości spadły. Dochodzą do tego ciągłe promocje linii lotniczych. Zrobiliśmy mały research i sprawdziliśmy ile kosztuje weekend w Katanii. Loty z Krakowa na Sycylię w promocji irlandzkiej taniej linii lotniczej kosztują po 60 PLN za osobę w jedną stronę w promocji w listopadzie. Nocleg w centrum Katanii to nawet 150 PLN za parę za dzień, ze śniadaniem (nie w formie bufetu). Łącznie to tylko 690 PLN za czy dni za 2 osoby ze śniadaniami w Katanii.

Pogoda w Katanii w październiku 2021

To najcieplejszy miesiąc z tych jesiennych, temperatury oscylują blisko 25 stopni. Deszczu nie musicie się obawiać, zazwyczaj minie szybko. Jeśli chcecie wybrać się na Etnę, lepiej weźcie kurtki. Noce także mogą być chłodne. Zdecydowanie warto odwiedzić Katanię w październiku.

Pogoda w Katanii w listopadzie 2021

Niewiele chłodniej będzie w listopadzie, temperatura około 20 stopni to norma. Może jednak spaść poniżej magicznej bariery 20 w drugiej połowie miesiąca. Niestety będzie już więcej padać, więc parasole w dłoń! Możecie jednak ogrzać się pysznymi sycylijskimi łakociami!

 

Jak widzicie wycieczka do Katanii w październiku i listopadzie to bardzo dobry pomysł, jest to tani wyjazd z mnóstwem atrakcji na Sycylii oraz czasami co najważniejsze z dala od tłumów turystów!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz