Kiedy zaczyna się Jarmark bożonarodzeniowy w Trewirze w 2022? Kiedy jest? - BelSole

Kiedy zaczyna się Jarmark bożonarodzeniowy w Trewirze w 2022? Kiedy jest?

Trewir to niewielkie miasteczko w Niemczech, które znajduje się przy granicy z Luksemburgiem. Mimo, że nie jest to popularny kierunek Polaków mieszkających w ojczyźnie, to ci mieszkający w Niemczech, Belgii czy Holandii, zaglądają do miasta dość często. 

Szczególnie w okresie świątecznym, kiedy w mieście pojawia się jarmark bożonarodzeniowy i wszystko jest pięknie oświetlone. Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Trewirze w 2022? Kiedy się zaczyna i czy się odbędzie? Wybieracie się do Trewiru w 2022 roku? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł o kiermaszu.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Trewirze w 2022 roku?

 

Po raz 42-gi będziecie mieć możliwość oglądania świątecznego jarmarku w Trewirze. Odbędzie się od 18 listopada, aż do 22 grudnia, z tym, że 20 listopada (niedziela), będzie nieczynny. Trewirski Jarmark Bożonarodzeniowy znajduje się w środku Starego Miasta w Trewirze na Rynku Głównym i na Placu Katedralnym. Oba miejsca są połączone krótką Sternstrasse i znajdują się w strefie dla pieszych. Godziny otwarcia są następujące:

  • Poniedziałek – Sobota 10:30 – 20:00
  • Niedziela 11:00 – 20:00

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym w Trewirze?

 

Przede wszystkim, należy rozpocząć zwiedzanie od kubka gorącego grzanego wina z Moselle, a ulubieńcy cydru z pewnością muszą spróbować jabłkowego wina. Smakowite, regionalne przekąski królują na kiermaszu, więc jest w czym wybierać! Zdecydujcie się na typową niemiecką kiełbasę aby nabrać sił, po niej nie będzie brakować Wam energii.

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Trewirze jest odwołany?

 

W związku z pandemią koronawirusa, wiele osób zastanawia się czy jarmark się odbędzie. Jednakże, nie ma na tą chwilę żadnych informacji, które wskazywało by na to, że zostanie odwołany, ale warto śledzić obostrzenia. Warto też odwiedzić Jarmarki Świąteczne w Wiedniu, Targi Bożonarodzeniowe w Berlinie lub Dreźnie.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Trewirze, gdzie jest parking?

 

Jako, że świąteczny jarmark odbędzie się na Rynku Głównym, nie należy się martwić o dojazd komunikacją miejską. Z łatwością dostaniecie się autem, które zaparkujecie na jednym z kilku dostępnych parkingów: Trier Parking (Zuckerbergstraße 31), Parkhaus Hauptmarkt Trier (Walramsneustraße 1e) lub Parkhaus Konstantin (Konstantinstraße 7).

Niemcy posiadają wiele jarmarków bożonarodzeniowych i uważa się je za jedne z najładniejszych w Europie. Faktycznie budki się pięknie ozdobione, a światełka nadają świątecznego klimatu. Koniecznie musicie to zobaczyć!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz