Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie 2021, kiedy jest? Czy jest odwołany?

Jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech, cieszą się bardzo dużą popularnością. Bardzo popularnym, a także bardzo okazałym jarmarkiem, jest ten, który odbywa się w Dreźnie. Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy? Czy jest odwołany? Czym się wyróżnia i w jakim czasie się odbywa ten jarmark? Sprawdźmy!

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie – kiedy się odbywa?

 

Jarmarki Świąteczne w Niemczech są bardzo popularne, oczywiście zdecydowanie tym najpopularniejszym, jest jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt w Berlinie, jednakże nie jest to jedyny tego typu kiermasz świąteczny w Niemczech. Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie rozpoczyna się już 22 listopada i potrwa on aż do końca grudnia. Tym samym, turyści, którzy zdecydują się na odwiedzenie tego jarmarku, będą mieli bardzo dużo czasu na to, aby kupić swoim najbliższym wspaniałe i oryginalne prezenty. To, co jednak wyróżnia ten jarmark, to nie tylko fantastyczna atmosfera oraz rozmach, z którym jest on zorganizowany, ale też i tradycja. Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie odbył się w 1434 roku i elementem, który go wyróżnia, była i nadal jest…Tradycyjna strucla.

 

Tradycyjna strucla drezdeńska – musisz jej spróbować!

 

Co roku, na otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Dreźnie, pieczona jest olbrzymia, tradycyjna strucla. Ciasto to jest krojone i rozdawane uczestnikom kiermaszu świątecznego, jednakże skosztować tej jedynej w swoim rodzaju słodkości, można tylko i wyłącznie pierwszego dnia jarmarku. Oczywiście, w kolejnych dniach także możemy kupić taką struclę, jednakże nie jest ona już rozdawana za darmo i z pewnością nie ma aż tak imponujących rozmiarów. To jednak nie jedyna rzecz, która wyróżnia jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie. 

 

14-metrowa piramida z prezentami i Pflaumentoffel – atrakcje jarmarku w Dreźnie

 

To, co także w wyjątkowy sposób wyróżnia jarmark w Dreźnie, to także ogromna, bo aż 14-metrowa piramida, w której ukryte są drobne upominki dla dzieci. Warto także zwrócić uwagę na inny znak rozpoznawczy tego jarmarku bożonarodzeniowego, a mowa oczywiście o Pflaumentoffel-u. Jest to dużych rozmiarów kominiarz, który w całości wykonany jest z…Suszonych śliwek. Kominiarz ten nie jest do zjedzenia, natomiast z całą pewnością jest on niebanalną ozdobą jarmarku. 

Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie jest wpisany na listę 100, największych atrakcji w Niemczech, a co roku jest odwiedzany przez blisko 3 miliony osób.

Zobacz także:

Dodaj komentarz