Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie 2023, kiedy jest? Drezno, ceny i godziny - BelSole

Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie 2023, kiedy jest? Drezno, ceny i godziny

Jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech, cieszą się bardzo dużą popularnością. Bardzo popularnym, a także bardzo okazałym jarmarkiem, jest ten, który odbywa się w Dreźnie. Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie w 2023? Czy Drezno organizuje w tym roku Jarmark? Z czego słynie Jarmark Świąteczny w Dreźnie, oto odpowiedzi!

  • Daty Jarmarku Świątecznego w Dreźnie są już znane.
  • Jarmark w Dreźnie odbędzie się na Altmarkt
  • Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie koniecznie należy spróbować Strucli z Drezna!

Kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie w 2023?

 

Jarmarki Świąteczne w Niemczech są bardzo popularne, oczywiście zdecydowanie tym najpopularniejszym, jest jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt w Berlinie, jednakże nie jest to jedyny tego typu kiermasz świąteczny w Niemczech. Kiedy zaczyna się ten wyjątkowy event w Dreźnie? Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy? W tym roku zaczyna się on 29 listopada 2023, a kończy 24 grudnia 2023. 29 listopada to środa, nie dziwi też natomiast koniec Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie w Wigilię 2023 w tym roku. 

To, co jednak wyróżnia ten jarmark, to nie tylko fantastyczna atmosfera oraz rozmach, z którym jest on zorganizowany, ale też i tradycja. Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie odbył się w 1434 roku. Uważany jest on za jeden z najstarszych Jarmarków w Niemczech. Elementem, który go wyróżnia, była i nadal jest…Tradycyjna strucla.

 

Tradycyjna strucla drezdeńska – musisz jej spróbować!

 

Strucla Drezno
Źródło https://mediaserver.dresden.de/overview

Co roku, na otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Dreźnie, pieczona jest olbrzymia, tradycyjna strucla. Ciasto to jest krojone i rozdawane uczestnikom kiermaszu świątecznego, jednakże skosztować tej jedynej w swoim rodzaju słodkości, można tylko i wyłącznie pierwszego dnia jarmarku. Oczywiście, w kolejnych dniach także możemy kupić taką struclę, jednakże nie jest ona już rozdawana za darmo i z pewnością nie ma aż tak imponujących rozmiarów. To jednak nie jedyna rzecz, która wyróżnia jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie. 

 

14-metrowa piramida z prezentami i Pflaumentoffel – atrakcje jarmarku w Dreźnie

 

Drezno Jarmark
Źródło https://mediaserver.dresden.de/overview

To, co także w wyjątkowy sposób wyróżnia jarmark w Dreźnie, to także ogromna, bo aż 14-metrowa piramida, w której ukryte są drobne upominki dla dzieci. Warto także zwrócić uwagę na inny znak rozpoznawczy tego jarmarku bożonarodzeniowego, a mowa oczywiście o Pflaumentoffel-u. Jest to dużych rozmiarów kominiarz, który w całości wykonany jest z…Suszonych śliwek. Kominiarz ten nie jest do zjedzenia, natomiast z całą pewnością jest on niebanalną ozdobą jarmarku. 

Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie jest wpisany na listę 100, największych atrakcji w Niemczech, a co roku jest odwiedzany przez blisko 3 miliony osób.

 

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie w 2023 otwarty będzie codziennie do Wigilii. W pierwszy dzień 29 listopada 2023 będzie czynny od 16:00 do 21:00, w kolejne dni od 10:00 do 21:00 a w Wigilię od 10:00 do 14:00. Pamiętajcie, że w grudniu często Jarmark otwarty jest do 23:00.

Gdzie zaparkować blisko Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie?

Pamiętajcie, że teren wokół Altmarkt będzie zamknięty i nie wjedziecie tam samochodem. Możecie spróbować zaparkować na Parkplatz Pirnaischer Platz przy Ringstraße

 

Możecie też zaparkować w Parkhaus Centrum Galerie przy Reitbahnstraße 8

 

Podsumowując, pamiętajcie, że Jarmark Świąteczny w Dreźnie zaczyna się 29 listopada i potrwa niecały miesiąc do 24 grudnia 2023. Macie więc mało czasu by odwiedzić ten jeden z najstarszych Jarmarków w Niemczech.

Ile pieniędzy wziąć ze sobą na Jarmark w Dreźnie?

 

Zasadniczo, jeśli zastanawiacie się ile eutro jest potrzebne na Jarmark Świąteczny w Dreźnie, pomoże Wam to ile trzeba było wydać rok temu na pamiątki i smakołyki. Samo wejście na Jarmark Świąteczny w Dreźnie w 2023 jest darmowe. Oto przykładowe ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie:

  • Pocztówka 0,50 EUR
  • Tradycyjny Pflaumentoffel kominiarz: od 3,50 EUR do 4,50 EUR
  • Bratwurst kosztuje 4,50 EUR
  • Grzane wino to koszt 4,50 EUR + dolewka 1,50 EUR
  • Wejście na wewnątrzny Spektakl 3 EUR bilet normalny, 2 EUR dla dzieci.
  • Strucla Stollen to koszt od 20 EUR za kilogram, ale w kawałkach będzie droższa.

Pamiętajcie, że to ceny z poprzedniej edycji – w tej pewnie będą trochę wyższe. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz