Jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt (Babelplatz) w Berlinie 2023, kiedy jest? Daty i parking - BelSole

Jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt (Babelplatz) w Berlinie 2023, kiedy jest? Daty i parking

Zapraszamy Was na jeden z najpopularniejszych wśród Polaków Jarmarków Świątecznych. Oto Jarmark Bożonarodzeniowy Gendarmenmarkt w Berlinie. Dowiecie się z tego artykułu kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie w 2023, jakie są ceny na jarmarku i gdzie zaparkować. Byliśmy tam i możemy z całego serca to wydarzenie polecić! W tym roku jednak będą zmiany!

  • Zamiast na Gendarmenmarkt, jarmark w tym i następnym roku odbędzie się na Babelplatz.
  • Babelplatz to równie piękne historyczne miejsce.
  • Daty Jarmarku Świątecznego w Berlinie są już znane.

 

Kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt (Babelplatz)

 

jarmark swiateczny Berlin
Kiermasz świąteczny w Berlinie

Jeśli chcecie odwiedzić ten klimatyczny Jarmark Świąteczny w Berlinie, mamy dla Was dobre wieści. Zacznie się on już 27 listopada 2023 roku. Trwać będzie do 31 grudnia 2023 roku.

Godziny otwarcia Jarmarku na Babelplatz

Godziny otwarcia Jarmarku w Berlinie w 2023 będą zależne od dnia. W niedzielę, poniedziałki, wtorki, środy i czwartki jarmark bożonarodzeniowy na Babelplatz będzie czynny od 11:00 do 22:00. W piątki i soboty będzie czynny do 23:00.

W Wigilię będzie on czynny od 11:00 do 18:00. W Sylwestra będzie on czynny, aż do 1:00 w nocy!

Gdzie jest Babelplatz?

Babelplatz w Berlinie znajduje się 500 metrów od starego Gendarmenmarkt na północ. Nie jest więc daleko i wciąż jest w centrum.

 

Wstęp na jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt w Berlinie – czy jest płatny?

 

jarmark bożonarodzeniowy berlin
Kiermasz Świąteczny w Berlinie

Musicie jednak pamiętać, że wstęp na ten Kiermasz bożonarodzeniowy w Berlinie na Babelplatz jest płatny. W przeciwieństwie do innych Jarmarków w Berlinie czy Niemczech należy zapłacić 2 EUR w konkretne dni i godziny. W 2023 roku za wejście na jarmark zapłacicie 2 EUR OPRÓCZ godzin 11:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem wigilii, Świąt i Sylwestra).Dzieci do 12 roku życia nie płacą za wejście.

Zobacz najlepsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie.

 

Parkowanie blisko Babelplatz w Berlinie

Zaraz pod Babelplatz znajduje się parking Q-Park Unter den Linden / Staatsoper. Będzie on dostępny na caas Jarmarku w Berlinie. Wjazd jest od strony Bahrnstrase.


Bliskim i całkiem sporym parkingiem do Babelplatz jest Car Park przy Dorotheenstraße 30.

 

Dlaczego jarmark w Gendarmenmarkt w Berlinie warto zobaczyć?

 

Dlaczego warto wybrać się na kiermasz bożonarodzeniowy do Berlina, na Babelplatz?  Kupimy tutaj z pewnością tradycyjne, lokalne produkty spożywcze, jak również oryginalne, nierzadko ręcznie wykonane ozdoby choinkowe i inne rzeczy, którymi będziemy mogli obdarować naszych najbliższych.

Wyjątkowe jest to, że Babelplatz to także piękne miejscce, pełne historycznych budynków wokół takich jak Opera w Berlinie, Katedra Hedwigi czy pałac Altes.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz