Jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt w Berlinie 2021

Berlin słynie z jarmarków bożonarodzeniowych, a co roku odbywa się ich w tym mieście kilka. Na które jarmarki bożonarodzeniowe w Berlinie się wybrać? Które z nich są najciekawsze, a które największe? Z całą pewnością nie można pominąć jarmarku bożonarodzeniowego, który odbywa się w Gendarmenmarkt. To największy – zarówno pod względem ilości stoisk, jak również i odwiedzających, jarmark w Berlinie. Kiedy możemy się wybrać na ten jarmark? Czy wstęp na kiermasz świąteczny w Gendarmenmarkt jest płatny? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w naszym poniższym artykule.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt

 

jarmark swiateczny Berlin
Kiermasz świąteczny w Berlinie

Zdecydowanie największym i najpopularniejszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Berlinie jest ten w Gendarmenmarkt. Jest otwarty od 22 listopada do 31 grudnia i to, co zdecydowanie go wyróżnia spośród innych, to fakt, że mieści się na nim ponad 100, różnego rodzaju stoisk. Zdecydowanie dominują wśród nich stoiska gastronomiczne, ale nie brakuje też rękodzieła. Tym samym, jeśli szukacie odpowiedniego, a jednocześnie bardzo oryginalnego pomysłu na prezent świąteczny, to z całą pewnością znajdziecie go właśnie na tym kiermaszu świątecznym w Berlinie.

 

Wstęp na jarmark bożonarodzeniowy w Gendarmenmarkt w Berlinie – czy jest płatny?

 

jarmark bożonarodzeniowy berlin
Kiermasz Świąteczny w Berlinie

Kiermasz bożonarodzeniowy w Berlinie, w Gendarmenmarkt jest zdecydowanie największy – to nie ulega żadnym wątpliwościom. Należy jednak pamiętać, że wstęp na ten jarmark jest płatny. W roku 2020 kiermasz był odwołany ze względu na pandemię. Zdecydowanie jednak możemy zaplanować wizytę na tym jarmarku w roku 2021, ponieważ nic nie wskazuje na to, aby i tegoroczna edycja została odwołana. Cena biletu wstępu wynosi jednak 1 euro, więc nie jest to duży wydatek.

Zobacz najlepsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie

 

Dlaczego jarmark w Gendarmenmarkt w Berlinie warto zobaczyć?

 

Dlaczego warto wybrać się na kiermasz bożonarodzeniowy do Berlina, do Gendarmenmarkt? Przede wszystkim jest to jeden z największych – jeśli nie największy – kiermasz tego typu w Europie. Kupimy tam z pewnością tradycyjne, lokalne produkty spożywcze, jak również oryginalne, nierzadko ręcznie wykonane ozdoby choinkowe i inne rzeczy, którymi będziemy mogli obdarować naszych najbliższych. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, że miejsce, w którym znajduje się wspomniany kiermasz świąteczny w Berlinie jest wyjątkowe – otaczają je dwa, okazałe kościoły, które podkreślają charakter imprezy. Warto zaznaczyć, że kościoły te także można zwiedzać w czasie jarmarku.

Zobacz także:

Dodaj komentarz