Warto? Zima i Gran Canaria. Jaka jest pogoda na Gran Canaria w listopadzie, grudniu i styczniu - BelSole

Warto? Zima i Gran Canaria. Jaka jest pogoda na Gran Canaria w listopadzie, grudniu i styczniu

Myślicie kiedy lecieć na Gran Canaria? Czy zima to dobry pomysł na Gran Canaria? Odpowiemy Wam, dlaczego warto oraz oczywiście opowiemy jaka jest pogoda na Gran Canaria w listopadzie, grudniu i styczniu oraz jaka jest temperatura w zimie na Gran Canaria.

Przedstawimy Wam pięć powodów dlaczego warto w zimie lecieć na Gran Canarię, a na końcu artykułu dodamy sekcje z pogodą i temperaturą w listopadzie, grudniu i styczniu na Gran Canaria. Zapraszamy!

 

 Gran Canaria zima i pogoda

 

zima pogoda Gran Canaria

Czy w zimie na Gran Canaria jest ciepło? Nie ma to jak uciec od kiepskiej pogody z Polski i lecieć na Gran Canarię gdzie temperatury w zimie zdecydowanie odbiegają od tych w Polsce na plus. Możemy powiedzieć, że wtedy kiedy w Polsce będzie chłodno i będzie tak zwana polska szara zima – tam możecie oczekiwać słonecznej wiosny. Jaka jest temperatura i pogoda na Gran Canaria w listopadzie, grudniu i styczniu, zobaczycie poniżej – ale na początku co, robić zimą na Gran Canaria?

 

Spacer po Gran Canaria

 

trekking Gran Canaria

Ścieżki trekkingowe po Gran Canaria rozsiane są po całej wyspie, a dzięki wiosennej pogodzie, bardzo miłym doświadczeniem jest spacerowanie akurat wtedy po Gran Canarii. Warto wybrać się na Pico de las Nieves czyli najwyższy szczyt Gran Canarii, mający prawie 2000 metrów n.p.m. – pamiętajcie jednak, że pogoda na górze będzie zupełnie inna niż nad poziomem morza. Możecie wybrać się też na trekking do parku narodowego Parque Natural de Pilancones, zwiedzić Caldera de Los Marteles czy Reserva Natural Especial de los Tilos.

 

Jazda wielbłądem na Gran Canaria

 

Jazda wielbłądem na Gran Canaria

Owszem! Na Gran Canaria są wielbłądy – sprowadzone zostały z Afryki Północnej w XVI wieku (prawdopodobnie) Za około 70 PLN będziecie mogli pojeździć na wielbłądzie na wydmach Maspalomas. Taka wycieczka trwa około 30 min. Mamy jednak moralny dylemat jeśli chodzi o wykorzystywanie tych zwierzaków jako atrakcji turystycznej, pomimo tego, że na Gran Canarii są traktowane wyjątkowo dobrze – dlatego jeśli chcecie możecie na przykład wesprzeć fundacje pomagającą dzikim Wielbłądom z terenów Chin i Mongolii – Wildcamels.

 

Sport na świeżym powietrzu

 

Gran Canaria sporty

Dzięki wiosennym temperaturom, stoi przed Wami także możliwość spędzenia czasu bardziej aktywnie – czyli uprawiając sport na świeżym powietrzu. Co można robić zimą na Gran Ganaria? Możecie spróbować nart wodnych, windsurfingu, nurkowania czy nowej formy windsurfingu: foilingu.

Na lądzie możecie oczywiście, jeździć na rowerze, biegać po górskich ścieżkach czy nawet zagrać w golfa.

Zobaczcie jakie inne atrakcje czekają na Was na Gran Canaria.

 

Delfiny i wieloryby na Gran Canaria

 

delfiny na Gran Canaria

W Polsce ciężko o taką atrakcje – pływając pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi możecie napotkać niezwykłe zwierzęta jakimi są towarzyskie delfiny oraz wieloryby. Możecie wykupić także specjalną atrakcję i wycieczkę polegającą głównie na tym, że statek zabierze Was w rejony gdzie będziecie mogli podziwiać te przepiękne stworzenia. Koszt takiej wycieczki to około 150 PLN za osobę za 2,5 h rejsu.

Może uda się Wam zobaczyć delfiny płynąc promem z Grana Canaria na Teneryfę?

 

Pogoda na Gran Canaria w listopadzie

 

Gran Canaria listopad pogoda

Czy na Gran Canaria w listopadzie jest ciepło? Oj jest! Możecie liczyć na temperatury od około 24 do 26 stopni Celsjusza w dzień na wybrzeżu. W nocy temperatura może spaść do 16 stopni Celsjusza, może być wietrznie – więc weźcie przeciwwiatrową kurtkę ze sobą. Jeśli chodzi o deszcz, będzie go bardzo mało.

 

Pogoda na Gran Canaria w grudniu

 

Gran Canaria grudzień pogoda

Czy na Gran Canaria w grudniu jest ciepło? Owszem! Jeśli przylecicie tutaj w grudniu, na przykład na święta – możecie oczekiwać temperatur od 21 do 25 stopni Celsjusza powyżej zera i dużej ilości słońca. W nocy temperatura może spaść do około 14 – 15 stopni Celsjusza. Deszczu będzie mało.

 

Pogoda na Gran Canaria w styczniu

 

Gran Canaria styczeń pogoda

Czy na Gran Canaria w styczniu jest ciepło? To w sumie najchłodniejszy z wymienionych miesięcy, temperatury wynoszą około od 20 do około 22 stopni Celsjusza powyżej zera i około 15 w nocy. Może popadać trochę więcej niż w grudniu – ale też nie martwcie się tym, nie będzie jakoś spektakularnie padać wiele dni. Czy warto lecieć na Gran Canaria w styczniu? Porównując mrozy i koszty ogrzewania w Polsce, może to się nawet opłacać!

Jeśli szukacie innego ciekawego miejsca w zimie, może warto wybrać zimę na Lanzarote lub zimę na Teneryfie?

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz