Kiedy zaczynają się Zorze Polarne na Islandii? DATY, jakie miesiące? - BelSole

Kiedy zaczynają się Zorze Polarne na Islandii? DATY, jakie miesiące?

Zjawiskowe i dziewicze krajobrazy Islandii każdego roku zachwycają setki tysięcy turystów.  Wielu z nich z nadzieją spogląda również w niebo, by zobaczyć rozgrywający się tam spektakl. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, kiedy zaczynają się zorze polarne na Islandii. Planujesz wybrać się na ich poszukiwanie? Koniecznie zapoznaj się z tym materiałem! Dowiesz się z niego, jaki jest najlepszy czas na obserwowanie zorzy polarnej na Islandii.

Zorze polarne na Islandii. Kiedy się zaczynają?

To, kiedy zaczynają się Zorze polarne jest kwestią zmienną i w dużej mierze zależy od panujących w danym roku warunków atmosferycznych. Większość przewodników turystycznych wskazuje, że zorze polarne na Islandii można oglądać od września. Zdarzają się również przypadki, gdy pierwsze z nich pojawiają się w sierpniu, jednak w tym przypadku należy pamiętać o jednym – miesiące letnie i wczesnojesienne na Islandii cechują się się występowaniem występowaniem wyjątkowo długich dni (trwają one nawet 18-19 godzin!), a zapadające na krótko ciemności sprawiają, że czas, w którym mogą występować zorze polarne jest wyjątkowo niedługi. Obserwowanie zórz polarnych w tym okresie wymaga więc “wstrzelenia się” w krótkie okienko pogodowe. 

 

Jaki jest najlepszy czas na obserwowanie zórz polarnych na Islandii?

Ogólnie przyjmuje się, że zorze polarne na Islandii występują od września(czasem zdarzają się również w sierpniu) do kwietnia. Większość przewodników turystycznych i organizatorów wycieczek wskazuje, że najlepszy czas na obserwowanie zórz polarnych na Islandii to okres od listopada do stycznia. Przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta – w tym czasie dni są najkrótsze (na początku stycznia trwają około 4,5 godzin), a występująca przez większość czasu ciemność zwiększa szansę na obserwację tego zjawiska. Należy jednak pamiętać, że w tych miesiącach na Islandii występują również najtrudniejsze warunki klimatyczne. 

Teraz już wiesz, kiedy pojawiają się zorze polarne na Islandii. Z informacjami na temat tego, kiedy najlepiej obserwować zorze polarne na Islandii, możesz już ruszać na swoją wielką przygodę. Powodzenia!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz