Kolejka linowa w Porto - cena biletów, historia, opinie - BelSole

Kolejka linowa w Porto – cena biletów, historia, opinie

Kolejka linowa w Porto jest jedną z ciekawych atrakcji dzięki której można popatrzeć na miasto z zupełnie nowej perspektywy. Ile kosztuje bilet na przejazd kolejką linową w Porto? Jakie są godziny otwarcia słynnej Teleferico de Gaia? Ile trwa przejazd i czy warto skorzystać z tej atrakcji Porto z dziećmi? Dziś przyglądamy się Porto z wagoników kolejki.

W kwietniu 2011 roku w Porto uruchomiona została kolejka linowa Teleferico de Gaia, której budowę rozpoczęto w marcu 2009. Trasa kolejki nie jest oszałamiającą długa ale nie jest też krótka. Przejazd na długości 562 metrów trwa kilka minut. Kolejka łączy Gais de Gaia z Jardim do Morro i górną częścią słynnego mostu Ludwika I (tu więcej informacji o moście Ludwika).

Przez lata kolejka linowa w Porto stała się jedną ze znaczących atrakcji turystycznych. System kolejki linowej w Porto składa się z 14 wagoników. W każdym z nich jednocześnie podróżować może 8 pasażerów. Kolejka czynna jest praktycznie przez cały rok. Zamknięta jest jedynie w święto Bożego Narodzenia. Godziny otwarcia kolejki różnią się w zależności od sezonu.

Tak zwany high season czyli gorący okres turystyczny trwa w kolejce linowej w Porto od 26.04 do 24.09. W tym okresie kolejka czynna jest od 10 do 20:00. W nieco mniej gorącym okresie od 24.03 do 23.04 oraz od 25.09 do 24.10 godziny otwarcia kolejki są krótsze. Czynna jest od 10 do 19:00. W najmniej popularnym okresie zimowym od 25 października do 23 marca czynna jest od 10 do 18:00.

Bilety na kolejkę linową w Porto

kolejka linowa porto

Bilety na kolejkę linową w Portą nie są drogie. Przejazd w jedną stronę dla osoby dorosłej to koszt 6 EUR. Za przejazd w dwie strony płacimy 9 EUR. Dla dzieciaczków jest taniej. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat płacą 3 EUR za bilet w jedną stronę i 4,50 EUR za bilet w dwie strony. Na miejscu honorowana jest zniżka Porto Card dająca rabat w wysokości 10%.

Przejazd kolejką linową jest jedną z nietypowych atrakcji Porto, którą polecamy w naszym zestawieniu. Czy warto się tu wybrać? Zdecydowanie tak!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz