Czy na Sycylii jest bezpiecznie? Sycylia - bezpieczeństwo - BelSole

Czy na Sycylii jest bezpiecznie? Sycylia – bezpieczeństwo

W głowach zwykłych ludzi panuje stereotyp Sycylia = Mafia. Sukcesywnie jednak włoska wyspa staje się ciekawym miejscem w którym pojawia się coraz więcej turystów. Przed wyjazdem na Sycylię wielu zastanawia się czy Sycylia jest bezpieczna? Czy podróżowanie po Sycylii jest bezpieczne? Czy na Sycylii jest mafia? Jakie są zagrożenia na Sycylii i na co uważać na wakacjach? Dziś o bezpieczeństwie na Sycylii.

Na wstępie od razu należy stwierdzić, że wyjazd na Sycylię nie jest wyjazdem niebezpiecznym. W głowach potencjalnych turystów pojawiają się pytania o różne zagrożenia, ale na Sycylii zagrożeń nie ma zbyt wielu. Turyści na Sycylii są bezpieczni jednak mimo to postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące bezpieczeństwa na Sycylii.

Czy na Sycylii jest mafia?

Za sprawą Ojca Chrzestnego i wielu stereotypów symbolem Sycylii stała się mafia. Czy jadąc na Sycylię trzeba się obawiać mafiozów? Prawda jest taka, że jeśli spotkacie prawdziwego sycylijskiego mafiozo to nawet nie będziecie mieć o tym pojęcia. Mafia nie ma żadnego interesu w kontakcie z polskimi turystami. Z żadnymi innymi z resztą też.

Warto pamiętać by nie rzucać na wiatr słowa mafia i nie epatować nim na Sycylii. Mieszkańcy mają dość tego stereotypu.

Czy na Sycylii kradną?

Jeśli obawiacie się kieszonkowców to nie ma ich tu tak wielu jak w Madrycie czy Barcelonie. Nie oznacza to oczywiście, że nie należy zachować zdrowego rozsądku bo ten zachować warto zawsze. Na Sycylii i tak będziecie wyróżniać się na tle lokalsów stając się tym samym łatwym celem dla ewentualnych oszustów i kieszonkowców, jednak przestępczość tego typu na Sycylii jest znikoma. Podobnie jest w przypadku innych zagrożeń – raczej nie ma co się obawiać chodzenia po nocy na Sycylii. Warto jednak pamiętać, że sycylijskie kobiety raczej nie chodzą same nocami ze względu na tradycyjną kulturę.

Wiele osób zastanawia się również nad zagrożeniem ze strony jadowitych zwierząt, rekinów i bezdomnych psów na Sycylii. Każdemu z tych tematów poświęciliśmy już osobne artykuły. Tutaj dowiecie się więcej na temat problemu bezdomnych psów, a tutaj na temat rekinów w wodach koło wyspy. Osobny tekst poświęcamy również kwestii spożywania wody z kranu na Sycylii. Osobny materiał poświęcamy imigrantom.

Czego obawiać się na Sycylii?

Saliny w Trapani


Jeśli chodzi o faktycznie zagrożenia to na Sycylii nie ma ich zbyt wielu. Największym zagrożeniem dla Polaków, którzy nie mają wprawy w jeździe do krajów cieplejszych od Polski jest słońce i odwodnienie. Na Sycylię najlepiej spakować lekkie ubrania z naturalnych tkanin i pilnować by zawsze mieć ze sobą wodę do picia. Warto też stosować kremy z filtrami ochronnymi.

Osoby nie przyzwyczajone do dynamicznej jazdy mogą czuć się niepewnie za kierownicą i lepiej, by nie jeździły na przykład po Palermo. Poza miastami jeździ się dość łatwo. Na Sycylii warto uważać także podczas przechodzenia przez ulicę.

Sycylia jest bardzo bezpiecznym miejscem dla turystów. Praktycznie rzecz biorąc nie ma na niej żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa turystów. Jedyną rzeczą, której można się obawiać jest to, że Sycylijczycy nie mówią zbyt dobrze po angielsku i nie znając włoskiego będziecie musieli się dogadać na migi.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz