Lotnisko Agadir, jak dojechać do centrum? - BelSole

Lotnisko Agadir, jak dojechać do centrum?

Lecicie do Agadiru i chcecie dostać się do centrum miasta? Głowę zaprząta Wam myśl jak się dostać z lotniska w Agadirze do Agadiru – odpowiemy na to pytanie w tym krótkim i zwięzłym artykule.

Zacznijmy od tego, że lotnisko w Agadirze to 3 największe lotnisko w Maroku i obsługuje tą część kraju. Znajduje się około 20 km od centrum Agadiru. Niestety logistycznie pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do najlepszych lotnisk na świecie, nie oznacza to jednak, że nie dostaniecie się do centrum Agadiru z lotniska. Sposobów na dojazd do centrum miasta są 3.

 

Dojazd autobusem z lotniska Agadir do centrum

Jednym ze sposobów dojazdu do centrum jest autobus miejski, odjeżdża on z drogi na przeciw głównego terminala (numer 37). Niestety nie dojeżdża on do samego Agadiru, tylko do Inezgane – hubu transportowego pod Agadirem. Bilet na autobus kosztuje 5,5 DH. Pamiętajcie, że jeżdżą one maksymalnie do 19:00 i 20:00. Z Inezgane dostaniecie się już bez problemu do centrum, na przykład linią 98. Więcej informacji znajdziecie na stronie lokalnego przewoźnika: https://www.alsa.ma/en/agadir/lines.

Koniecznie zobaczcie jakie atrakcje czekają na Was w Agadirze.

Dojazd taksówką z lotniska Agadir do centrum

Jeśli miniecie godziny komunikacji miejskiej, możecie skorzystać z usług taksówek. Taksówka z lotniska Agadir do centrum kosztuje 200 DH lub 19 EUR, taksówka zawiezie Was w około 20 min. 

 

Dojazd dzieloną taksówką

Opcją jest także dzielenie taksówki pomiędzy wielu pasażerów, kierowca zbiera pod terminalem grupę, a następnie rozwozi ją pomiędzy miejscami w Agadirze.

 

Dojazd samochodem z lotniska Agadir do centrum

Jeśli postanowiliście wypożyczyć samochód na lotnisku w Agadirze (Easycar, Europcar, Sixt, Hertz, Avis i inne) to chyba najlepszy sposób na szybki dojazd do centrum. Jadąc drogą P1714 dojedziecie do Ait Melloul a potem drogą N10 do centrum Agadiru.

Pamiętajcie, że wypożyczając samochód w każdej sieci dokładnie obfotografujcie cały samochód, także podwozie i wnętrze! By nie mieć niemiłych niespodzianek podczas oddawania samochodu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz