Top 5: Zima w Maroku to dobry pomysł. Pogoda na grudzień, styczeń i luty - BelSole

Top 5: Zima w Maroku to dobry pomysł. Pogoda na grudzień, styczeń i luty

Ze względu na dostępność tanich lotów do Marrakeszu, Casablanki czy Fez, Maroko stało się jedną z częściej odwiedzanych przez Polaków i innych Europejczyków destynacji w Afryce. Dlaczego warto odwiedzić Maroko zimą? Jakie atrakcje czekają tam na nas w okresie zimowym? Jaka jest pogoda w Maroku w grudniu, styczniu i lutym? Jakie temperatury czekają na Was w Maroku w zimie.

 

Pogoda w zimie w Maroku, przyjemnie!

 

maroko pogoda zima

Jak przystało na afrykański kraj, przez większą część roku Maroko notuje ciężkie do zniesienia przez Europejczyków temperatury. Zima to idealny czas aby odwiedzić ten ciekawy kraj bez ryzyka udaru słonecznego lub odwodnienia. Pogoda w zimie w Maroku jest idealna do zwiedzania i odpoczynku od kiepskich warunków w Polsce.

 

Nie aż tak bardzo zatłoczony Marrakesz

 

maroko malo turystow

W czasie zimy tempo na ulicach Marrakeszu i innych dużych marokańskich miast zdecydowanie zwalnia. Nie spotkamy tu wtedy tylu zagranicznych turystów. Nie musimy się również martwić kolejkami w sklepach czy restauracjach. Dokładnie tak samo będzie w Agadirze i jego atrakcjach.

 

Narty i snowboard w Afryce!

 

narty w maroko

Nie, to nie pomyłka. W czasie zimy, możemy cieszyć się białym szaleństwem również w położonym w Afryce Maroko. Znajdujący się nieopodal Marrakeszu Oukaimeden Resort to najpopularniejszy, choć nie jedyny, zimowy kurort w Maroku. Co ciekawe, w niektórych resortach na szczyt stoków wjedziemy nie wyciągiem, a… na osiołkach!

 

Wygrzewanie się w lokalnych łaźniach w stylu tureckim

 

Na terenie całego Maroko znajdziemy mnóstwo łaźni zapewniających relaks i regenerację w basenach wypełnionych ciepłą wodą oraz saunach. Obowiązkowy punkt wycieczki dla chcących odpocząć po całodziennym zwiedzaniu Maroko zimą.

 

 

Kuchnia Maroko

 

maroko kuchnia

W kuchni Maroko każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno mięsożercy jak i wegetarianie oraz weganie będą zachwyceni bogactwem potraw podawanych w lokalnych restauracjach oraz lokalach serwujących street food. Dzięki szerokiej palecie przypraw stosowanej w kuchni Maroko, każdy posiłek staje się ucztą dla podniebienia.

 

 

Pogoda w Maroku w Grudniu – czy jest cieplej niż w Polsce?

 

maroko w grudniu

Grudzień to jeden z najlepszych momentów aby odwiedzić Maroko, również ze względu na pogodę. Mimo, że jest to jeden z najzimniejszy miesięcy w roku w Maroko, to nadal pogoda jest wtedy dużo lepsza niż w Polsce. Występuje tu charakterystyczna dla Afryki wysoka amplituda dobowych temperatur: o ile za dnia temperatura zazwyczaj sięga do 20 stopni, o tyle w nocy może spaść do 8 stopni Celsjusza. Jeżeli planujecie całodniowe zwiedzanie Maroko, warto ubrać się na cebulkę. Deszcze w grudniu pojawiają się sporadycznie. Uwaga, w górach w Maroko może być dużo zimniej!

 

Styczeń w Maroku – jaka czeka na nas pogoda?

 

maroko w styczniu

Mimo że styczeń to najzimniejszy miesiąc w Maroko, pogoda nadal nie powinna przeszkadzać nam w zwiedzaniu tego niesamowitego kraju. Najlepsza pogoda czeka na nas u wybrzeża oceanu Atlantyckiego, osiągając do 20 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie w górach – tutaj, w zależności od wysokości na jakiej się znajdziemy temperatura w może spaść nawet poniżej zera!

 

Luty i Maroko – pogoda

 

maroko w lutym

W lutym najlepsza pogoda czeka na nas na południu Maroko. W najcieplejszych dniach temperatura sięga tam do 22 stopni Celsjusza, czyli będzie dużo cieplej niż w Polsce. Nocą jednak spada do około 10 stopni. W górach będzie natomiast dużo zimniej. Deszcze w lutym mogą się przydarzyć, jednak niezbyt często.

Jak widać Maroko to idealna destynacja dla tych którzy chcieliby uciec od polskiej zimy. Zarówno w grudniu, styczniu, jak i w lutym, pogoda w Maroko będzie rozpieszczać nas przepięknym afrykańskim słońcem, nie powodując przy tym objawów udaru słonecznego lub odwodnienia. Z całego serca polecamy Maroko w zimie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz