Lotnisko Barcelona Girona, jak dojechać? Dojazd do Barcelony autobusem, pociągiem? - BelSole

Lotnisko Barcelona Girona, jak dojechać? Dojazd do Barcelony autobusem, pociągiem?

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że lotnisko Barcelona Girona jest daleko od centrum Barcelony – dojazd jednak jest całkiem szybki. Jak więc dojechać do centrum Barcelony z lotniska Girona Costa Brava? Jak wygląda dojazd? Czy można dojechać z lotniska Barcelona Girona, pociągiem, autobusem, taksówką? Zobaczcie!

 

Lotnisko Barcelona Girona

 

Lotnisko Barcelona Girona znajduje się 90 km na północny-wschód od centrum Barcelony w kierunku granicy z Francją. Bliżej z tego miejsca jest do Francji, niż Barcelony. Jak wygląda dojazd do tego popularnego wśród Polaków i tanich linii lotniczych lotniska z Barcelony? Sposobów na dotarcie do Barcelony jest parę, nie są jakoś bardzo wygodne – ale da się całkiem szybko dojechać do Barcelony z Girony.

 

Pociąg Barcelona Girona do Barcelony

 

pociąg Girona Barcelona
Pociąg z centrum Girony (NIE lotniska) do Barcelony z oficjalnej strony renfe.com

Czy da się dojechać pociągiem z Barcelona Girona do centrum? Niestety z samego lotniska Barcelona Girona nie ma pociągu do Barcelony. Żeby skorzystać z pociągu, musicie podjechać do centrum Girony i wtedy możecie skorzystać z pociągu. Pociąg Avant dojeżdża do centrum Barcelony w 38 min – dojedziecie do stacji Barcelona-Sants. 

Ile kosztuje pociąg z Girony do Barcelony?

Cena za bilet na pociąg Avant to około 17,40 EUR za podstawowy bilet – ceny mogą się różnić u przewoźnika.

Bilety kupicie na renfe.com

 

Autobus z Girony do Barcelony

 

autobus Girona lotnisko do Barcelony
Tak wygląda zakup biletów na autobus z lotniska Girona do Barcelony ze strony Sagales.com

To w zasadzie główny sposób na komunikację pomiędzy Barceloną a lotniskiem Girona Costa Brava, jeśli chodzi o transport publiczny. Sprzed terminalu odjeżdżają autobusy różnych firm, jednak promowaną przez lotnisko jest Sagales. Autobusy odjeżdżają średnio co około 30 min, a bilet kosztuje 19.50 EUR za dojazd do Barcelony Estació Barcelona Nord. Bilet w dwie strony kosztuje 30 EUR. Jeśli się spłukacie na bilety na autobus, polecamy najlepsze darmowe atrakcje Barcelony 😉 Interesuje Was linia 604 – to ona dojeżdża do Estacio Barcelona Nord.

Ile jedzie autobus z lotniska Girona do Barcelony?

Podróż trwa około 75 min.

Bilety kupicie na https://www.sagales.com/sale/index.php?sgLang=en

 

Taksówka z lotniska Girona do Barcelony

 

Do przejechania taksówką pomiędzy lotniskiem Girona Costa Brava a Barceloną jest ponad 90 km, więc tanio nie będzie. Ile trzeba zapłacić za taksówkę z lotniska Girona do centrum Barcelony? Ceny zaczynają się od 140 EUR, a zazwyczaj oscylują w okolicach 180 EUR. Uber oficjalnie tutaj nie dojeżdża.

 

Dojazd z lotniska Girona do Barcelony

 

Jeśli chcecie dojechać samochodem z lotniska Girona do Barcelony, przejazd zajmie Wam około 60 min. Zaraz obok lotniska jest autostrada AP-7/E-15 oraz A2/C-32, dostaniecie się nimi do samego centrum Barcelony. Pierwsza z nich jest szybsza o około 15 min.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz