11 Najpiękniejsze i najlepsze plaże w Barcelonie, gdzie iść na plażę? - BelSole

11 Najpiękniejsze i najlepsze plaże w Barcelonie, gdzie iść na plażę?

Jeśli wybieracie się do Barcelony i zastanawiacie się, gdzie są najpiękniejsze i najlepsze plaże w Barcelonie i centrum stolicy Katalonii. Odpowiemy gdzie iść na plażę w Barcelonie, gdzie znaleźć plażę dla dzieci w Barcelonie i gdzie są piaszczyste plaże w Barcelonie.

 

Plaże w Centrum Barcelony

 

plaże w Barcelonie

Plaż w centrum Barcelony jest na prawdę sporo, wybraliśmy dla Was te najpopularniejsze, najlepsze i najładniejsze plaże w Barcelonie. Podzieliliśmy je na 3 sekcje, poniżej Mariny, powyżej oraz na te obok Badalony. Dodatkowo opisaliśmy dla Was jedną plażę w pobliżu Barcelony, gdzie dojedziecie w mniej niż 40 min.

 

Platja de la Barceloneta

 

Barceloneta plaża

To najpopularniejsza plaża w Barcelonie. Jest piaszczysta, znajdziecie tutaj wielu plażowiczów w tym także naturystów. Plaża znajduje się przy dzielnicy La Barceloneta, znajduje się tutaj mnóstwo restauracji i kawiarni – uważajcie jednak na naganiaczy krążących po plaży próbujących sprzedać napoje po zawyżonych cenach.

 

Platja de San Sebastian

 

san sebastian Barcelona

San Sebastian znajduje się na południe od Barcelonety, jest jej faktycznym przedłużeniem, aż pod wieżowiec W Barcelona. Jej końcówka zaraz pod wieżowcem jest raczej dobrze chroniona przed wiatrem i falami, więc nadaje się dla dzieciaków.

 

Somorrostro

 

nova icaria

SSomorrostro to ostatnia plaża po tej stronie Barcelony przy La Barceloneta. Dalej już jest tylko Marina. Znajdziecie tutaj wiele klubów i restauracji. Pamiętajcie, że obok jest Marina i wypływające z niej łódki.

 

Platja de la Nova Icària

 

nova icaria Barcelona

To plaża po drugiej stronie Mariny z dostępem do Parku De la Nova Icaria i La Vila Olímpica del Poblenou. Plaża może być dobrze chroniona od fal przez mury mariny, dlatego podczas wietrznych dni fale mogą być tutaj mniejsze. Na plaży się nie pali

 

Playa de Bogatell

 

Bogatell plaża

To druga najpopularniejsza plaża w Barcelonie, znajdziecie tutaj wypożyczalnie sprzętu (30 EUR za leżak z parasolem). Plaża jest na północ od Platja de la Nova Icaria. W okolicy pogracie w siatkówkę.

Obok znajduje się popularny Parc del Poblenou.

 

Platja de la Mar Bella

 

platja de la mar bella

Kolejna plaża na północ, tym razem w Diagonal Mar i el Front Marítim del Poblenou, zaraz obok Playa de Bogatell. Na plaży znajduje się sekcja nudystów.

Na plaży znajdują się 4 punkty gastronomiczne w sezonie.

 

Platja de la Nova Mar Bella

 

platja de la nova mar bella

Im dalej od centrum tym na plażach jest mniejszy tłum – to kolejna plaża na północ gdzie możecie oddać się kąpielom słonecznym i nie tylko. Na plaży znajdują się 3 bary i restauracje.

 

Llevant

 

platja de llevant

Ostatnia w tej sekcji plaża, oddalona najbardziej na północ. W okolicy Parku znajdziecie Parc Diagonal Mar.

 

Platja dels Pescadors

 

Badalona plaża

To bardzo długa piaszczysta plaża na północ od centrum miasta. Łączy się z Platja de l’Estació, Platja de Badalona od południa i z Platja del Pont de la Botifarreta, Platja del Cristall i Platja de la Barca Maria od północy. Łącznie te plaże mają, aż 3,5 km długości, nie są co prawda tak szerokie jak wcześniej wymienione – jednak znajdziecie tutaj równie dużo atrakcji i punktów gastronomicznych. Fale mogą być tutaj trochę większe niż na południu miasta.

 

Sitges, San Sebastian

 

Sitges Plaża

Czas na pierwszą plaże umiejscowioną nie w pobliżu ani w centrum Barcelony. Sitges to miejscowość 38 km na południe od stolicy Katalonii. Dojedziecie tutaj samochodem lub kolejką z Barcelony. Z plaży będziecie mieć piękny widok na centrum i kościół.

Plaża znajduje się przy centrum miasteczka, przy bulwarze z dużą ilością restauracji i kawiarni i wypożyczalni sprzętu.

 

Plaże Nudystów w Barcelonie 

 

plaże nudystów Barcelona

W Hiszpanii nie ma problemu z opalaniem się nago, tak samo w Barcelonie znajdziecie miejsca dla nudystów. Takim miejscem może być na przykład Platja de la Mar Bella lub Barceloneta.

 

Mapa plaż w Barcelonie

 

najpiękniejsze plaże w Barcelonie

1) Platja de Sant Sebastià 2) Platja de la Barceloneta 3) Platja del Somorrostro 4) Platja de la Nova Icària 5) Playa de Bogatell 6) Praia da Costa Nova 7) Platja de la Mar Bella 8) Platja de Llevant 9) Platja dels Pescadors

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz