Ile dni na Barcelonę? Na ile lecieć? 3 dni? 2 dni? Weekend w Barcelonie? - BelSole

Ile dni na Barcelonę? Na ile lecieć? 3 dni? 2 dni? Weekend w Barcelonie?

Nie wiecie ile dni spędzić w Barcelonie? Na ile lecieć do Barcelony? Na 1 dzień? 2 dni? Może weekend w Barcelonie to idealny czas i okres? Zobaczcie, na ile dni Barcelona wydaje się być dobrym pomysłem!

Jest tak, że każdy z nas ma inne tempo zwiedzania – niektórzy wolą biegać przez miasto i chcą zobaczyć jak najwięcej się da, inni wolą odpocząć i zwiedzać powoli Barcelonę. Oczywiście Barcelona jest rozległa i zwiedzenie jej w 1 dzień może być ciężkie, dlatego opiszemy Wam dokładnie co zwiedzić i w ile dni w Barcelonie. Na początek parę wskazówek:

  • Jeśli się śpieszycie polecamy użyć komunikacji zbiorowej, chociaż spacer po uliczkach Barcelony może być urokliwy
  • Róbcie rezerwację wcześniej do atrakcji, które planujecie zwiedzić by nie stać w kolejkach
  • Polecamy też zaplanować sobie godzinę i miejsce obiadu – siesta potrafi zaskoczyć

 

1 dzień w Barcelonie

 

1 dzień Barcelona

W jeden dzień w Barcelonie ciężko zmieścić wszystkie atrakcje miasta i się nie śpieszyć przy tym. Żeby zrobić sobie kółko spacerkiem po najważniejszych atrakcjach Barcelony czyli: Bazylice Sagrada Familia, dzielnicy Barri Gotic, Palau de la Música Catalana, Cama Amatller, Casa Mila, Placa Catalunya, La Rambla, Casa Batlló oraz Mercat de la Boqueria. potrzeba około 2 godzin, dodając Parc Güell, musicie dodać kolejną godzinę.

Mówimy tutaj tylko o przejściu pomiędzy atrakcjami, bez wchodzenia do nich, bez przystanków i przerw. Dlatego rozsądnym się wydaje zwiedzenie części atrakcji, zjedzenie pysznego obiadu w postaci tapas na Barri Gotic lub Rambli i do tego dodanie na przykład wejścia do Bazyliki Sagrada Familia.

 

2 dni w Barcelonie

 

dwa dni Barcelona

Dodatkowy jeden dzień w Barcelonie to bardzo dobry pomysł, bo możecie spokojnie zwiedzić więcej atrakcji w wewnątrz. Zwiedzenie Bazyliki Sagrada Familia to od 90 min do 120 min, Park Guell to dodatkowe 2 h. Możecie wybrać się też na plażę w Barcelonie, na przykład na Barcelonetę by odpocząć na koniec dnia – w okolicy będzie też zapewne wiele imprez w pobliskich klubach. Życie nocne w Barcelonie jest bogate.

 

3 dni w Barcelonie 

 

3 dni Barcelona

Weekend w Barcelonie? Co powiecie na spacer na pobliskie wzgórza? Polecamy przejść się lub wjechać na wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się Zamek Montjuïc i Magiczna Fontanna świecąca na różne kolory wieczorami. Innym ciekawym wzgórzem do zwiedzenia, jest góra Tibidabo, z pięknym kościołem na jej szczycie – dostaniecie się tam metrem a potem kolejką-funicolarem. Możecie wybrać się też do stolicy sportu na Camp Nou. Polecamy też na pół dnia wybrać się na przykład do Sitges.

 

Tydzień w Barcelonie

 

Sitges Plaża
Sitges

Według nas w takiej opcji prócz dalszego zwiedzania dzielnic takich jak Gracia, Gotic, Rambla możecie podjechać do okolicznych miejscowości takich jak Montserrat-Vila, Sitges, Rupit czy Tossa de Mar. Możecie też skorzystać z uroków pobliskich plaż, lub nawet jechać na narty.

 

Na ile dni Barcelona?

 

Barceloneta plaża

Na ile dni należy lecieć do Barcelony żeby zwiedzić niezbędne atrakcje i miasto? Idealną liczbą dni na wszystkie miejsca wyżej wymienione jest od 2 do 3 dni zwiedzania, do tego doliczcie sobie dni na plażowanie w Barcelonie lub zwiedzanie miasteczek obok Barcelony.

Oczywiście zwiedzania jest zdecydowanie więcej, jeśli jesteście fanami architektury i kultury to na Barcelonę nie starczy nawet 2 tygodnie czasu. 

 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz