La Palma pożary. Czy na La Palma jest bezpiecznie? Co z innymi wyspami? - BelSole

La Palma pożary. Czy na La Palma jest bezpiecznie? Co z innymi wyspami?

Przez wysokie temperatury i panujące upały pożary na La Palma co raz bardziej rozprzestrzeniają się po tej wyspie. Wyspy Kanaryjskie często padają ofiarą pożarów, na La Palmie już takie wcześniej się niestety zdarzały. Czy jednak teraz jest bezpiecznie na La Palma? Czy pożar jest także na Gran Canaria, Teneryfie czy Fuerteventura? Zobaczcie czy jest bezpiecznie podczas pożarów na La Palma.

Pożary na La Palma, bezpieczeństwo

Czy pożary także są na Gran Canaria, Teneryfie czy Fuerteventura? Nie, póki co panują tylko na La Palma. Ewakuowano póki co 4 000 ludzi, minimum 20 domów zostało zniszczonych przez ogień. 

„Miejscowi ludzie sprzeciwiali się opuszczeniu swoich domów, ale apeluję do ludzi o odpowiedzialność”

powiedział dziennikarzom Fernando Clavijo prezydent Wysp Kanaryjskich. Władze poinformowały, że póki co pożar na La Palma strawił 4600 hektarów terenów na tej wyspie. Z powodu fali upałów, mniejszej ilości opadów oraz wiatrów pożar ciężko jest opanować. Póki co wysłano do pomocy ponad 300 strażaków do lokalnych załóg, które ciężko pracują przy stopowaniu ognia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na La Palma z powodu pożarów, nie polecamy jeśli nie musicie aktualnie spędzać tam czasu ani wakacji. Jeśli lecicie ze zorganizowaną wycieczką dowiedzcie się od operatora czy ogień zagraża hotelowi w którym będziecie spać. Pamiętajcie też o rozsądnym spędzaniu czasu na La Palma, nie zapędzajcie się w miejsca gdzie ogień może zagrozić waszemu życiu. Jeśli widzicie zagrożenie lub rozprzestrzeniający się ogień dzwońcie pod 112.

Czy na Lanzarote jest pożar?

Nie aktualnie nie.

Czy na Fuerteventura jest pożar?

Nie, póki co nie.

Czy na Gran Canaria jest pożar?

Nie ma póki co takich pożarów na Gran Canaria jak na La Palma

Czy na Teneryfie jest pożar?

Tak, aktualnie na Teneryfie są pożary. Sytuacja na Teneryfie: Teneryfa pożary 2023

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz