Lotnisko Mediolan Malpensa jak dojechać do centrum? - BelSole

Lotnisko Mediolan Malpensa jak dojechać do centrum?

Lecicie do Mediolanu na lotnisko Mediolan Malpensa i zastanawiacie się jak dojechać do centrum z Mediolan Malpensa? Czy lepiej wybrać pociąg, autobus czy samochód. Ile kosztuje taxi z Mediolan Malpensa do centrum? Oto odpowiedzi na te ważne logistyczne pytania

Dojazd do Mediolanu z Mediolan Malpensa

Mediolan Malpensa znajduje się na północny-zachód od centrum Mediolanu blisko miejscowości Novara, czyli około 40 km od Mediolanu. Jest to drugie największe lotnisko we Włoszech(jeśli chodzi o liczbę pasażerów), dlatego połączenie z miastem musi być dogodne dla wizytujących.

Jak więc dojechać z Mediolan Malpensa do centrum? Opcji jest parę, oto wybrane najlepsze:

 

Mediolan Malpensa do centrum pociągiem

mediolan_malpensa do centrum pociagiem
Pociągi na lotnisku Mediolan Malpensa na T1, Na bazie openstreetmaps.org

To chyba najlepszy możliwy sposób dojazdu do Mediolanu z Malpensy komunikacją zbiorową. Ze stacji Malpensa Aeroporto T1 połączonym z lotniskiem (na jego froncie). Pociąg z peronu jedzie do Milano Centrale 54 min, obsługiwany jest przez firmę trenitalia.com oraz trenord. Pociągi odjeżdżają co około 30 min.

Bilet kosztuje aż 13 EUR, co jest sporą kwotą w porównaniu do innych połączeń w siatce trenord.

 

Mediolan Malpensa do centrum autobusem

Do centrum Mediolanu z Malpensy możecie dojechać też autobusem, bilet kosztuje 10 EUR(w jedną stronę). Połączenia autobusowe obsługiwane są przez Terravision.eu, Caronte.eu, Malpensa Bus Express(https://www.airportbusexpress.it/it-IT/orari-aeroportuali) oraz Malpensashuttle.it. Busy odjeżdżają z Terminalu 1.

 

Mediolan Malpensa do centrum samochodem

lotnisko malpensa mapa
Na bazie openstreetmaps.org

Jeśli wybierzecie komunikację samochodem czy to wypożyczonym czy własnym.

Droga ma około 53 km i trwa od 45 min do 1 h w zależności od korków. 

Wyjeżdżamy z lotniska na trasę SP52 i SS336 przez Gallarate, musimy dojechać do trasy E62 i tym spososem, prosto przez A8 dojeżdżamy do Mediolanu.

 

Mediolan Malpensa do centrum taksówką

Nie jest to najtańszy sposób aby dojechać do centrum Mediolanu z Milan Malpensa, ale za to jaki wygodny! Cena za taksówkę z lotniska to około 95 EUR. Uber z lotniska do Milano Centrale kosztuje też mniej więcej 95 – 100 EUR.

Taxi możecie zamówić pod numerem 02 7777

lub pod:

Radiotaxi 6969 – Telefon: (+39) 02 6969

CTM Consorzio Taxi Malpensa – Telefon: (+39) 0331 231312

Radio Taxi Freccia – Telefon: (+39) 02 4000

Malpensa T1 do Malpensa T2

Pomiędzy Terminalami 1 i 2 kursują małe shuttle busy co około 20 min. Przejazd pomiędzy Terminalami jest bezpłatny, autobus kursuje w obie strony i możecie nim jeździć od 5:00 rano do 23:30 w nocy.

 

Mediolan Malpensa do Mediolan Bergamo Orio al Serio

Autobusy z Malpensy dojeżdżają także do innego lotniska operującego Mediolan, mianowicie Orio al Serio w Bergamo. Łączę je firmy orioshuttle.it oraz http://busnavettashuttlestazionebresciamalpensalinate.com/english/ (kto im taki długi adres wymyślił! 🙂 )

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz