Austria, narty i covid, jakie obostrzenia w 2021 i 2022? - BelSole

Austria, narty i covid, jakie obostrzenia w 2021 i 2022?

Narty w Austrii 2021-2022 a COVID 19. Czy są obostrzenia na stokach w Austrii? Czy trzeba mieć maseczkę na nartach w Austrii? Czy trzeba mieć paszport COVIDOWY lub test PCR albo antygenowy? Tych informacji nie ma na forum.

Światowa walka z pandemią śmiertelnego koronawirusa trwa i cały czas wkracza na nowe etapy. Walka ta nie omija również stoków w nazywanej mekką narciarzy i snowboardzistów Austrii. Jeżeli wybieracie się na narty do Austrii i w związku z tym chcecie znać wszystkie przepisy związane z obostrzeniami dotyczącymi rozprzestrzeniania się COVID 19 w tym kraju, koniecznie przeczytajcie przygotowany przez nas tekst na ten temat.

Obostrzenia na stokach i ośrodkach w Austrii

Czy żeby pojechać na narty lub snowboard do Austrii trzeba mieć paszport COVIDOWY? Czy wystarczy test na covid? Jakie dokumenty są potrzebne żeby pojechać na narty Austrii?

Aby pojechać na narty lub snowboard do Austrii musimy mieć paszport covidowy poświadczający pełne szczepienie jednym z preparatów: BioTech/Pfizer, (Vaxzervia) AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Sinovac-Corona Vac, Janssen.  Pełne zaszczepienie (dwie dawki) pozwoli nam na wjazd do 360 dni od podania nam drugiej. W przypadku szczepionek jednodawkowych mamy prawo wjazdu od 21. dnia do 270 dni od podania szczepionki.

A co jeżeli nie jesteśmy zaszczepieni przeciwko koronawirusowi COVID-19, a mimo to chcemy pojechać na narty do Austrii? Możemy przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na koronawirusa (PCR ważny 72h, antygenowy 48h), zaświadczenie o przebyciu infekcji wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 180 dni lub zaświadczenie o posiadaniu przeciwciał nie starsze niż 90 dni. 

Oprócz tego, aby pojechać lub polecieć do Austrii, potrzebujemy oczywiście dowodu osobistego lub paszportu.

Koronawirus na nartach w Austrii

A jakie obostrzenia czekają na nas na stokach w Austrii? Czy trzeba mieć paszport covidowy w Austrii na stoku? Czy trzeba nosić maseczkę na nartach? Przepisy i zasady w sezonie 2021 – 2022.

Austriacki minister turystyki określił austriackie podejście do sezonu zimowego słowami „Twarde reguły,  bezpieczna zima”. Narciarze oraz snowboardziści odwiedzający stoki w Autrii będą musieli okazywać tam dowód zaszczepienia, wyzdrowienia lub aktualny test na COVID. Jeżeli sytuacja epidemiczna związana z koronawirusem w Austrii się pogorszy, może okazać się, że wyniki testów przestaną być honorowane na austriackich stokach, a akceptowane będą wyłącznie dowody zaszczepienia oraz wcześniejszego przejścia COVID-19. W Austrii konieczne jest noszenie maseczki na wyciągach!

Warto podkreślić, że kraje związkowe w Austrii (tzw „landy”) mogą stosować własną politykę walki z koronawirusem na austriackich stokach, różniącą się od tej prowadzonej przez rząd.

Podsumowując, aby jechać na narty lub snowboard do Austrii musimy posiadać paszport covidowy, aktualny test na koronawirusa lub świadectwo wyzdrowienia z COVID. Podobnie wygląda to w przypadku obostrzeń na nartach we Włoszech. Aby skorzystać z narciarskiej infrastruktury w Austrii w sezonie 2021 – 2022 nie możemy zapomnieć również o maseczce ochronnej. Naturalnie należy zachowywać jak największy dystans społeczny, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Wszystkim amatorom białego szaleństwa wybierającym się do Austrii życzymy dużo śniegu i jeszcze więcej zdrowia!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz