Malta dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty? - BelSole

Malta dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty?

Lecicie na Maltę i zadajecie sobie pytanie czy potrzebny jest Wam paszport lub dowód osobisty by dostać się na Maltę? Czy Malta jest w Schengen? Jakie dokumenty są potrzebne – na wszystko szybko i odpowiednio odpowiemy.

Malta to odległa wyspa, podobnie jak Cypr i Sycylia, znajduje się na Morzu Śródziemnym. Żeby się tam dostać potrzebujecie lecieć samolotem lub też promem z Sycylii. Jednak czy aby się na nią dostać potrzebujecie paszportu czy może dowodu osobistego?

Po pierwsze, Malta należy do strefy Schengen, dołączyła do niej 21 grudnia 2007 roku, sama strefa gwarantuje w dużej większości zniesienie kontroli granicznych w granicach wewnętrznych Unii Europejskiej.  Także Maltę jak i pozostałe 25 krajów obowiązują niniejsze zasady układu z Schengen.

Malta, czy ma pani dowód?

Tak więc odpowiadając na postawione na początku pytanie, jakich dokumentów potrzebuje żeby lecieć na Maltę, paszportu czy może dowodu osobistego, odpowiedź brzmi:

Do Malty nie potrzebujecie paszportu, wystarczy Wam dowód osobisty na granicy – oczywiście mogą wystąpić ograniczenia w ruchu jak podczas ostatniej epidemii koronawirusa i kontrole mogą wrócić. 

Kontrowersje – Paszport Malta

Inaczej passaport Malti, często sprzedawany jest podobno przestępcom i ludziom chcącym uciec od odpowiedzialności w swoim kraju. Taka krytyka pojawia często kiedy dokumenty na Malcie można po prostu kupić, głównie przez inwestowanie w specjalnie przygotowane Fundusze. Szkoda, że taka antyreklama koroduje wizerunek Malty.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz