Meksyk, jaki to kontynent? Na jakim kontynencie leży Meksyk? - BelSole

Meksyk, jaki to kontynent? Na jakim kontynencie leży Meksyk?

Przed wyjazdem do Meksyku bardzo dużo osób zastanawia się na jakim kontynencie tak właściwie znajduje się ten kraj? Czy Meksyk leży w Europie czy trzeba lecieć gdzieś dalej, np. do Ameryki Północnej lub Ameryki Południowej? Na którym kontynencie leży Meksyk?

Jak zapewne wie większość z naszych czytelników, Meksyk (a tak właściwie Meksykańskie Stany Zjednoczone) nie leży w Europie. Wyprawa do Meksyku oznacza dla nas długą podróż do odległej Ameryki Północnej, bo właśnie w Ameryce Północnej leży Meksyk. Leżąc w Ameryce Północnej, Meksyk sąsiaduje z USA, Gwatemalą i Belize, a także Oceanem Spokojnym, Morzem Karaibskim oraz Zatoką Meksykańską.

Kulturowo Meksyk należy do krajów Ameryki Łacińskiej, czyli krajów, w których mówi się w tzw językach romańskich – czyli po hiszpańsku, portugalsku lub francusku. Trzeba jednak pamiętać, że Ameryka Łacińska nie jest kontynentem, na którym leży Meksyk! Kontynentem na którym leży Meksyk pozostaje Ameryka Północna.

Podsumujmy więc na jakim kontynencie leży Meksyk:

  • Kulturowo należy do Ameryki Łacińskiej
  • Geograficznie Meksyk leży oczywiście w Ameryce Północnej
  • Meksyk NIE leży w Ameryce Południowej

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz