W jakim języku mówi się w Meksyku? Czy w Meksyku mówi się po meksykańsku? Język w Meksyku - BelSole

W jakim języku mówi się w Meksyku? Czy w Meksyku mówi się po meksykańsku? Język w Meksyku

Jedną z podstawowych informacji jakie powinniśmy posiadać przed wyjazdem do Meksyku, jest to w jakim języku mówi się w tym kraju. Jaki język jest językiem urzędowym w Meksyku? W jakim języku jest się tam najłatwiej porozumieć? W jakim języku mówi się w Meksyku? Czy w Meksyku mówi się po meksykańsku a może po hiszpańsku?


Mimo, że meksykańskie prawo w żaden sposób nie definiuje który język jest językiem urzędowym w Meksyku, to jednak z każdym mieszkańcem tego kraju porozumiemy się w języku hiszpańskim. W Meksyku dominuje oczywiście meksykańska odmiana tego języka.

Tubylcy posługują się również ponad trzydziestoma językami autochtonicznymi, jednak są one w zdecydowanym zaniku i występują głównie w górach i obszarach wiejskich. Najpopularniejszymi językami autochtonicznymi w Meksyku są Nahuatl, Maya, Mixteco oraz Zapoteco.

Warto zauważyć, że w Meksyku, ani nigdzie indziej na świecie, nie mówi się w języku meksykańskim, gdyż taki język po prostu nie istnieje.

W meksykańskich kurortach nad morzem karaibskim nie powinniśmy mieć natomiast problemu w porozumieniu się w języku angielskim. W Meksyku w użyciu są również języki takie jak francuski czy niemiecki.

Jak widać, w Meksyku najbardziej przydatna okaże się znajomość języka hiszpańskiego. Jeżeli jednak nie potrafimy porozumiewać się w języku Krzysztofa Kolumba, to nic straconego. W miejscach przeznaczonych dla turystów powinien bez problemu wystarczyć nam angielski. Warto mieć na uwadze, że wielu młodych Meksykanów również mówi po angielsku, marząc o emigracji do sąsiadujących z Meksykiem Stanów Zjednoczonych. W Meksyku nie ma natomiast szans na porozumienie się w języku polskim lub meksykańskim (gdyż język meksykański nie istnieje, a Meksykanie raczej niechętnie uczą się języka polskiego). Przed wyjazdem do Meksyku polecamy więc naukę języka hiszpańskiego. Zacznijcie od podstaw w stylu „Buenos días, una cerveza fría, por favor” i dalej jakoś pójdzie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz