Od ilu lat alkohol we Francji? Od ilu można kupić i pić w Paryżu? - BelSole

Od ilu lat alkohol we Francji? Od ilu można kupić i pić w Paryżu?

Dobrze schłodzony Dom Pérignon w restauracji z widokiem na wieżę Eiffla w Paryżu – to kusi każdego. Zastanawiacie się czy możecie legalnie napić się szampana w czasie wycieczki do Francji? Dziś sprawdzimy od ilu lat sprzedają alkohol we Francji i ile trzeba mieć lat by legalnie kupować i pić alkohol w kraju nad Sekwaną i Loarą.

O temacie alkoholu we Francji krążyć mogą sprzeczne informacje bowiem w niedalekiej przeszłości władze w Paryżu zdecydowały o zmianie przepisów. Jeszcze niedawno by kupić alkohol we Francji konieczne było ukończenie 16 lat. Mając 16 lat można było kupić wino, piwo, cydr czy różnego typu niskoprocentowe alkohole posiadające do 3% mocy.

W 2009 roku Francja zmieniła przepisy. Od tego czasu wiek od którego sprzedawany jest alkohol zostało podniesiony. By legalnie kupić alkohol we Francji w sklepie, barze czy restauracji trzeba mieć 18 lat. To samo tyczy się również zdecydowanie obrzydliwych papierosów. Prawo jest więc podobne do przepisów obowiązujących w Polsce, na Ukrainie, we Włoszech czy w Hiszpanii.

By kupić alkohol trzeba mieć ukończone 18 lat. Jeśli jednak osoby dorosłe na spotkaniu rodzinnym naleją wam lampkę wina to nie poniosą kary. Mogą również zamówić dla Was wino czy piwo w restauracji. Oczywiście tu trzeba rozwagi – niepełnoletni nie mogą zalać się w trupa.

We Francji karę ponoszą za to sprzedawcy alkoholu sprzedający osobie niepełnoletniej. Jeśli zostaną złapani to mogą dostać mandat w wysokości 7500 EUR.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz