Monako – dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty?

Riwiera Francuska dla wielu turystów jest synonimem luksusu, a wielu innych nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak pięknym i wspaniałym miejscem jest ona. Jest jeszcze jedno miejsce na riwierze w którym poziom usług, restauracje i hotele są jednymi z najlepszych na świecie. Mowa oczywiście o Monako. Jeździ tu niewielu Polaków więc nie każdy wie jakich dokumentów potrzeba jadąc do Monako. Czy do Monako potrzebny jest paszport czy dowód? Sprawdźmy to!

Monako jest jednym z najmniejszych państw świata ze względu na wysokie ceny nie trafia tu zbyt wielu Polaków. Na liście najmniejszych krajów świata zajmuje drugie miejsce. Mniejszy jest tylko obszar Watykanu.

Monako nie znajduje się w gronie państw Unii Europejskiej i nie podpisało też układu z Schengen ale bez obaw. Wcale nie znaczy to, że wyjazd do Monako będzie ciężki i wymagający formalności. Na szczęście w praktyce kontroli granicznych między europejskim państwem w całości otaczającym Monako nie ma. Wnikliwi Czytelnicy już pewnie zorientowali się czy potrzeba paszportu czy wystarczy dowód, ale dla tych mniej wnikliwych napiszemy to jasno.

Do Monako nie potrzeba paszportu, wystarczy dowód osobisty. Jeśli chcecie zabrać ze sobą paszport to nie ma problemu – możecie. Czy do Monako potrzebna jest wiza? Turystyczny pobyt do 90 dni nie wymaga od Polaków załatwiania formalności wizowych.

Dodaj komentarz