Top 7: Najpiękniejsze plaże Mykonos, RAJ na ziemi - BelSole

Top 7: Najpiękniejsze plaże Mykonos, RAJ na ziemi

Mykonos to wyspa, która nigdy nie zasypia. W dzień na rajskich plażach spokojnie opalają się turyści, a wieczorem odbywają się fantastyczne imprezy do białego rana. Wybieracie się na „grecką Ibizę”? Podpowiadamy, gdzie są najpiękniejsze plaże Mykonos. Gdzie są najlepsze plaże na Mykonos na opalanie, a gdzie dla dzieci lub na imprezy.

 

Elia

 

elia Mykonos

Macie dość imprez? To Elia będzie dobrym wyborem. Dostaniecie się tutaj autobusem z Chory oraz wodnym autobusem z Platis Gialos i Ornos. Elia jest najdłuższą plażą na wyspie. Wyróżnia się jasnym i miękkim piaskiem, wysokimi klifami, brakiem wiatru oraz czystością plaży i błękitem wody. Co ciekawe jest sprzątana kilka razy dziennie. Poza tym jest to bardzo dobrze zorganizowane miejsce. Znajdziecie tu wygodne leżaki i parasole, przebieralnie, prysznice, zaplecze sanitarne oraz kolorowe tawerny z pysznym jedzeniem. Plaża jest podzielona na 2 części. Na prawej stronie odpoczywają nudyści, a lewej cała reszta turystów.

To zdecydowanie jedna z najładniejszych plaż w Grecji.

 

Paradise

 

super paradise Mykonos

Paradise jest najpopularniejszą plażą na wyspie. Znajduje się ok. 6 km od stolicy. Możecie tu dojechać transportem publicznym, taxi albo wynajętym autem. Za dnia plaża jest pełna turystów spragnionych słońca i wody. Przychodzi tutaj też wiele rodzin z dziećmi. Wszystkich przyciąga ​​piaszczysto-kamieniste podłoże, czysta woda, łagodne zejście do morza, brak wiatru i bogata infrastruktura. W nocy zaś plaża zamienia się w jedną wielką imprezę. Paradise sąsiaduje z inną równie popularną i zatłoczoną plażą – Super Paradise. 

 

Ornos

 

ornos Mykonos

Plaża położona jest tylko 3,5 km od stolicy. Ma kształt półksiężyca i miękki złoty piasek. Ciepłe, czyste i spokojne morze oraz łagodne zejście do wody przyciąga rodziny z dziećmi. Z plaży macie kojący widok na zatokę, płynące w oddali statki wycieczkowe i kolorowe wzgórza, a na nich biało-niebieskie domy. Na teranie Ornos znajdziecie podstawową infrastrukturę sanitarną: przebieralnie, kabiny prysznicowe oraz toalety. W najbliższy okolicy jest wiele tawern z pyszną lokalną kuchnią i winem.

 

Ftelias

 

To plaża na północy Mykonos z raczej ubogą infrastrukturą ale za to nieźle ocenianym barem Alemagou Beach Bar Restaurant. Woda jest przejrzysta, idealnie niebieska – a piasek jest złocisty. Uważajcie, żeby nie trafić na porę z mocnym wiatrem, wtedy fale mogą być wysokie – na ogół to bardzo spokojna plaża.

 

Agios Sostis

 

agios sostis

Agios Sostis to niewielka, kameralna plaża o długości zaledwie 250 m. Leży na pagórkowatym terenie na północy Mykonos, w Zatoce Panormo. Można dojechać tu wyłącznie samochodem. A dlaczego warto? Nie znajdziecie tutaj tłumów turystów, w pobliżu nie ma hoteli, leżaków ani parasoli. Za to jest turkusowa woda, która łączy się z czerwonymi skałami i miękkim piaskiem. Plażę otaczają klify i zielone wzgórza. Jest to idealne miejsce na romantyczny dzień we dwoje.

 

Agios Ioannis

 

Agios Ioannis znajduje się ok. 5 km od stolicy wyspy i można z miasta dojechać tutaj autobusem. Plaża jest piaszczysta, bez kamieni na lądzie i w wodzie. Morze jest ciepłe i spokojne. Dzięki otaczającym ją wzgórzom nie ma tutaj wiatru. Miejsce jest urocze i niezatłoczone. Nie spotkacie tutaj hałaśliwych i pijanych gości hotelowych, irytujących kupców albo głośnej muzyki. Wylegując się na leżaku, możecie w spokoju podziwiać kolorowe domki postawione na wzgórzach, południowy brzeg Mykonos oraz widoczną w oddali wyspę Delos.

 

Psarou

 

psarou Mykonos

Na Psarou możecie poczuć się jak celebryci. Ponieważ tutaj często gości grecka elita. Przyciąga ich ciepła, krystalicznie czysta, turkusowa woda, w której pływa wiele egzotycznych rybek, płynne zejście z piaszczystej plaży do morza oraz brak wiatru. Na wodzie, niedaleko plaży cumuje wiele luksusowych jachtów. Oczywiście przebywanie w gronie elity ma swoją cenę – jest tu bardzo ciasno, a za leżak z napojem zapłacicie ok. 100 EUR. 

 

Tsagari

 

To plaża na południu Myk0nos. Jest to piaszczysta dzika plaża blisko Paralia Lia, musicie do niej dojść 100 m z ulicy. Plaża leży w zatoce, jest spokojna, woda jest lazurowa. Musicie jednak wziąć ze sobą wodę i prowiant lub podejść do Lia jeśli chcecie coś zjeść lub się napić.

 

Kalo Livadi

 

kalo livadi Mykonos

Lazurowa woda i piaszczyste wybrzeże to Kalo Livadi. Ta plaża ma darmowy parking, parę restauracji i klubów obok oraz pełną infrastrukturę niezbędną do plażowania. Kalo Livadi znajduje się na południowym wybrzeżu, więc jest dobrze doświetlona.

Plaża nam przypomniała o niektórych pięknych plażach Kos, podobnych do tej.

Plaże nudystów na Mykonos

 

plaze nudystow Mykonos

Na Mykonos znajduje się jedna z popularniejszych plaż nudystów na greckich wyspach, czyli Elia. Tam bez problemu znajdziecie miejsce w części dla ceniących sobie opalanie i kąpiel nago. Dodatkowo w części plaż znajdują się także odludne miejsca dla naturystów gdzie mogą się oni nieoficjalnie i bez problemu opalać. Należy znaleźć tylko takie odludne miejsce na plaży.

 

Najpiękniejsze plaże na Mykonos, mapa

 

najpiekniejsze plaze Mykonos

 

1) Paralia Paradise 2) Super Paradise 3) Ornos 4) Ftelias 5) Agios Sostis 6) Agios Ioannis 7) Psarou 8) Tsagari 9) Kalo Livadi

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz