7 najlepsze atrakcje Positano. Co zobaczyć w Positano? Co zwiedzić? - BelSole

7 najlepsze atrakcje Positano. Co zobaczyć w Positano? Co zwiedzić?

Włoskie wybrzeże Amalfitańskie to miejsce, znajdujące się na liście życzeń wielu turystów,  a Positano jest bez wątpienia najpiękniejszą perłą wybrzeża. Oczywiście jest wiele miejsc na wybrzeżu naprawdę uroczych i niezwykłych, lecz nawet dla wielu Włochów reprezentuje idealne włoskie wakacje z modnymi ludźmi, celebrytami malowniczym położeniem, niesamowitym jedzeniem i winem. W ostatnich latach z coraz bardziej ożywionym życiem nocnym. W Positano jest mnóstwo rzeczy do zrobienia podczas wakacji każdego rodzaju. Nie musicie być podróżnikami celującymi w luksusy, aby zakochać się w tym mieście.

Wybieracie się do Kampanii i chcielibyście wiedzieć co zobaczyć w Positano? Jakie atrakcje oferuje to miasto turystom? Czy Positano jest ciekawe? Co w okolicy Positano można zwiedzić? Zapraszamy do naszego artykułu.

 

 Via Cristoforo Colombo

 

Positano punkt widokowy
Widok mniej więcej z okolic Franco z Cristoforo Colombo

Pastelowe domki, kaskadowo ułożone na zboczu wzgórza to właśnie ten widok, który przyciąga wszystkich turystów. Jest wiele miejsc, z których będziecie mogli podziwiać ten krajobraz, ale najpiękniejszy zdecydowanie rozciąga się z Via Cristoforo Colombo. To właśnie tam jest robionych najwięcej zdjęć w Positano. Jeśli poruszacie się autobusem firmy SITA, to wystarczy, że wysiądziecie na przystanku Sponda  i idąc w dół do miasta, będziecie się kierować właśnie tą drogą.

 

Franco’s Bar

 

via cristoforo colombo Positano

 

Wizyta w barze Franco’s sama w sobie jest atrakcją. Ceny są bardzo wysokie, ale wrażenia niezapomniane. Jeśli szukacie miejsca, gdzie z Limoncello Spritz, usiądziecie wygodnie i będziecie podziwiać zachód słońca, to to jest właśnie właściwy wybór. Napoje nie są bardzo ekstrawaganckie, ale ceny mogą powalić na kolana: drink za 24 EUR to norma, a minimum jakie trzeba wydać będąc w tym miejscu to 20 EUR na osobę ( 40 EUR jeśli siedzisz przy stolikach z frontu, które mają najlepszy widok).

Kościół Santa Maria Assunta

 

santa maria assunta Positano

 

Wśród atrakcji Positano jest niewątpliwie kościół Santa Maria Assunta, górujący w sercu miasta. Budowla pochodzi prawdopodobnie z drugiej połowy X wieku, a pierwszy dokument potwierdzający jej istnienie pochodzi z końca XI wieku. Budynek o wypełnionej światłem fasadzie, z niewielką rozetą na szczycie, podzielony jest na trzy nawy. Nad głównym ołtarzem znajduje się słynna ikona Madonny, natomiast w korytarzach można podziwiać artystyczne skarby, w tym szopkę bożonarodzeniową z oryginalnymi pasterzami z XVIII wieku.
To religijne miejsce jest silnie związane z bizantyjską ikoną Madonny, czczoną do dziś w kościele, która według popularnej legendy przypłynęła do Positano na żaglowcu. Tradycja mówi, że ten statek, który przybył z wioski, napotkał problemy. Ciężko pracując, aby utrzymać łódź na powierzchni, marynarze usłyszeli głos, który zinterpretowano jako pragnienie pozostania tam Madonny: dlatego skierowano łódź na brzeg, a świętą ikonę pozostawiono mieszkańcom wybrzeża Positano.

Plaża Marina Grande

 

Plaża Positano

Najpopularniejsza i największa plaża w Positano, zwana także Spiaggia Grande. Jest to główna plaża w Positano, która rozciąga się na 300 metrów i ma do wynajęcia część z leżakami, a także część bezpłatną. Jej kolorowe parasole są podstawą plaży i sprawiają, że jest bardzo rozpoznawalna z góry. Jednak najbardziej trwałym i kuszącym aspektem tej plaży jest widok! Odwracając wzrok od wody, macie pełny widok na klasyczne domy Positano na wzgórzu. Ten widok jest absolutnie oszałamiający i wprawi Was w zachwyt.

 

Fiordo di Furore

 

fiordo di furore

Fiordo di Furore to mały naturalny fiord, którego wybrzeże jest uważane za jedno z najatrakcyjniejszych na wybrzeżu. Na plażę prowadzi ścieżka z pięknymi widokami, a w sezonie na miejscu można wypożyczyć leżaki. Woda jest trochę bardziej zielona i chłodniejsza niż w Positano. Najlepiej dostać się tam autobusem SITA, który zatrzymuje się tuż przy plaży. Ważną informacją jest to, że biletów nie można kupić u kierowcy, tylko w kioskach (tabacheria). Poza tym chcąc dostać się na tę plażę trzeba od razu kupić bilet w obie strony, bo tam prawie nic nie ma. Nie należy czekać z powrotem do wieczora – wtedy dużo osób chce wracać, autobus może być pełen ludzi i może się zdarzyć, że zabraknie miejsc.

Szlak Sentiero Degli Dei

 

Sentiero Degli Dei

Scieżka Bogów to ok 6-kilometrowy szlak pieszy, między miasteczkami Bomerano i Nocelle, oferujący niesamowite widoki.  Jej nazwa wywodzi się od Odyseusza, podobno ścieżkę tą mieli przemierzać greccy bogowie, który wyruszyli ratować go przed syrenami. Trasa obfituje w nieziemskie widoki i miejscami się zwęża, więc nie jest idealnym miejsce na spacer z małymi dziećmi. Ważne jest, by mieć ze sobą odpowiednie obuwie do chodzenia po nierównościach i dużo wody. Szlak cały czas jest odsłonięty, wiec krem z filtrem to także podstawa. Całe przejście zajmuje około 3 godziny. Najbardziej męczące będzie pokonanie skalnych stopni, ale to co zobaczycie po drodze będzie zdecydowanie tego warte.

 

Rejs na Capri

 

Capri

Opisywaliśmy już jak dostać się z Neapolu na Capri promem, możecie jednak przepłynąć motorówkami także z Positano na Capri, gdzie czekają na Was najlepsze atrakcje Capri. Niestety same rejsy motorówkami nie są tanie, jednak jest to szybka opcja na przemieszczenie się między najciekawszymi miejscami na Amalfi.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz