7 najlepsze atrakcje Positano. Co zobaczyć w Positano? Co zwiedzić?

Włoskie wybrzeże Amalfitańskie to miejsce, znajdujące się na liście życzeń wielu turystów,  a Positano jest bez wątpienia najpiękniejszą perłą wybrzeża. Oczywiście jest wiele miejsc na wybrzeżu naprawdę uroczych i niezwykłych, lecz nawet dla wielu Włochów reprezentuje idealne włoskie wakacje z modnymi ludźmi, celebrytami malowniczym położeniem, niesamowitym jedzeniem i winem. W ostatnich latach z coraz bardziej ożywionym życiem nocnym. W Positano jest mnóstwo rzeczy do zrobienia podczas wakacji każdego rodzaju. Nie musicie być podróżnikami celującymi w luksusy, aby zakochać się w tym mieście.

Wybieracie się do Kampanii i chcielibyście wiedzieć co zobaczyć w Positano? Jakie atrakcje oferuje to miasto turystom? Czy Positano jest ciekawe? Co w okolicy Positano można zwiedzić? Zapraszamy do naszego artykułu.

 

 Via Cristoforo Colombo

 

Positano punkt widokowy
Widok mniej więcej z okolic Franco z Cristoforo Colombo

Pastelowe domki, kaskadowo ułożone na zboczu wzgórza to właśnie ten widok, który przyciąga wszystkich turystów. Jest wiele miejsc, z których będziecie mogli podziwiać ten krajobraz, ale najpiękniejszy zdecydowanie rozciąga się z Via Cristoforo Colombo. To właśnie tam jest robionych najwięcej zdjęć w Positano. Jeśli poruszacie się autobusem firmy SITA, to wystarczy, że wysiądziecie na przystanku Sponda  i idąc w dół do miasta, będziecie się kierować właśnie tą drogą.

 

Franco’s Bar

 

via cristoforo colombo Positano

 

Wizyta w barze Franco’s sama w sobie jest atrakcją. Ceny są bardzo wysokie, ale wrażenia niezapomniane. Jeśli szukacie miejsca, gdzie z Limoncello Spritz, usiądziecie wygodnie i będziecie podziwiać zachód słońca, to to jest właśnie właściwy wybór. Napoje nie są bardzo ekstrawaganckie, ale ceny mogą powalić na kolana: drink za 24 EUR to norma, a minimum jakie trzeba wydać będąc w tym miejscu to 20 EUR na osobę ( 40 EUR jeśli siedzisz przy stolikach z frontu, które mają najlepszy widok).

 

Kościół Santa Maria Assunta

 

santa maria assunta Positano

Wśród rzeczy do zobaczenia w Positano jest bez wątpienia kościół Santa Maria Assunta, który wznosi się w samym sercu miasta. Budynek prawdopodobnie pochodzi z drugiej połowy X wieku, a pierwszy dokument potwierdzający jego istnienie pochodzi z końca XI wieku. Budynek o jasnej elewacji, z niewielką rozetą u góry, podzielony jest na trzy nawy. Słynna ikona Madonny znajduje się nad ołtarzem głównym, natomiast w bocznych nawach można podziwiać skarby artystyczne, w tym szopkę z oryginalnymi XVIII-wiecznymi pasterzami.

To religijne miejsce jest silnie związane z bizantyjską ikoną Madonny, czczoną do dziś w kościele i która, według popularnej legendy przybyła do Positano na pokładzie żaglowca. Tradycja mówi, że ten statek, który przybył z wioski, został zablokowany przez spokój. Podczas gdy ciężko pracowali, aby łódź kontynuowała nawigację, żeglarze usłyszeli głos, co zostało zinterpretowane jako pragnienie Madonny, aby pozostać w tym miejscu: był to powód, dla którego łódź została skierowana w stronę wybrzeża, a świętą ikonę pozostawiono mieszkańcom Positano.

 

Plaża Marina Grande

 

Plaża Positano

Najpopularniejsza i największa plaża w Positano, zwana także Spiaggia Grande. Jest to główna plaża w Positano, która rozciąga się na 300 metrów i ma do wynajęcia część z leżakami, a także część bezpłatną. Jej kolorowe parasole są podstawą plaży i sprawiają, że jest bardzo rozpoznawalna z góry. Jednak najbardziej trwałym i kuszącym aspektem tej plaży jest widok! Odwracając wzrok od wody, macie pełny widok na klasyczne domy Positano na wzgórzu. Ten widok jest absolutnie oszałamiający i wprawi Was w zachwyt.

 

Fiordo di Furore

 

fiordo di furore

Fiordo di Furore to niewielki, naturalny fiord z plażą, uważaną za jedną z najbardziej malowniczych na wybrzeżu. W dół na plażę wiedzie ścieżka z pięknymi widokami, a na miejscu można wypożyczyć w sezonie leżaki. Woda jest lekko zielonkawa i chłodniejsza niż w Positano. Aby się tam dostać najlepiej wsiąść w autobus firmy SITA, który zatrzymuje się tuż przy plaży. Ważną informacją jest to, że biletów nie można kupić u kierowcy, tylko w kioskach ( tabaccheria ). Co więcej chcąc się dostać do tej plaży trzeba od razu kupić bilet na powrót, ponieważ przy niej nie ma zupełnie nic. Nie warto czekać do wieczora na powrót – mnóstwo osób chce wtedy wracać, autobus też bywa zatłoczony i może się okazać, że nie będzie miejsca by wsiąść.

 

Szlak Sentiero Degli Dei

 

Sentiero Degli Dei

Scieżka Bogów to ok 6-kilometrowy szlak pieszy, między miasteczkami Bomerano i Nocelle, oferujący niesamowite widoki.  Jej nazwa wywodzi się od Odyseusza, podobno ścieżkę tą mieli przemierzać greccy bogowie, który wyruszyli ratować go przed syrenami. Trasa obfituje w nieziemskie widoki i miejscami się zwęża, więc nie jest idealnym miejsce na spacer z małymi dziećmi. Ważne jest, by mieć ze sobą odpowiednie obuwie do chodzenia po nierównościach i dużo wody. Szlak cały czas jest odsłonięty, wiec krem z filtrem to także podstawa. Całe przejście zajmuje około 3 godziny. Najbardziej męczące będzie pokonanie skalnych stopni, ale to co zobaczycie po drodze będzie zdecydowanie tego warte.

 

Rejs na Capri

 

Capri

Opisywaliśmy już jak dostać się z Neapolu na Capri promem, możecie jednak przepłynąć motorówkami także z Positano na Capri, gdzie czekają na Was najlepsze atrakcje Capri. Niestety same rejsy motorówkami nie są tanie, jednak jest to szybka opcja na przemieszczenie się między najciekawszymi miejscami na Amalfi.

Zobacz także:

Dodaj komentarz