Panteon, ile kosztuje zwiedzanie, bilety i ceny w 2023 - BelSole

Panteon, ile kosztuje zwiedzanie, bilety i ceny w 2023

Rzym wielu Polakom kojarzy się z pizzą, ukochanym Ojcem Świętym, a także bogactwem zabytków, również tych starożytnych, których nie można przegapić odwiedzając Wieczne Miasto. Jednym z pierwszych miejsc, do których turyści kierują swoje kroki po przybyciu do Rzymu jest słynny Panteon. Wielu z nich zastanawia się czy wejście do Panteonu jest płatne oraz ile kosztują bilety do Panteonu. Specjalnie dla Was sprawdzamy ceny wejściówek do Panteonu w 2023 roku.

 

Czy zwiedzanie Panteonu jest darmowe? Czy Panteon w tygodniu jest darmowy?

 

Ludowa mądrość głosi, że najlepsze rzeczy w życiu dostajemy za darmo. Jeżeli tak jest, to bez wątpienia wizytę w Panteonie można zaliczyć do takich rzeczy. Jeżeli odwiedzicie Panteon od poniedziałku do piątku, nie musicie uiszczać żadnej opłaty za zwiedzanie świątyni. Zwiedzanie Panteonu w tygodniu jest absolutnie bezpłatne.

 Uwaga: planuje się wprowadzenie biletowanego wejścia w 2023 roku do Panteonu – ceny aktualnie są ustalane.

 

Czy zwiedzanie Panteonu w weekend jest darmowe?

 

Jeżeli chcemy odwiedzić Panteon w sobotę lub niedzielę, musimy liczyć się z pewnymi kosztami. Aby wejść do Panteonu w weekend, należy zarezerwować zwiedzanie z przewodnikiem lub ze specjalnym audio przewodnikiem – za 8,5 EUR za osobę.

 

Ile kosztuje zwiedzanie Panteonu z przewodnikiem? 

 

Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę z przewodnikiem, musimy liczyć się z kosztem 25 EUR. Mamy dobre wieści dla rodziców, którzy chcą odwiedzić Panteon z dziećmi. Dzieci do 7 roku życia nie zapłacą za zwiedzanie Panteonu z przewodnikiem ani jednego eurocenta. Cena biletu dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym to 18 EUR. Niestety, nie przewidziano żadnych zniżek dla kochanych seniorów.

Zwiedzanie Panteonu z audio przewodnikiem kosztuje z kolei 8,50 EUR. W tym przypadku nie przewidziano jednak żadnych zniżek, zarówno dla dzieci jak i dla emerytów, rencistów oraz seniorów.

Bilety na zwiedzanie Panteonu z przewodnikiem możemy nabyć również w formie specjalnych voucherów, które możemy np. podarować na prezent rodzinie lub przyjaciołom wybierającym się do Rzymu w 2023 (voucher jest ważny do końca roku). 

Zwiedzanie panteonu z przewodnikiem trwa 45 minut.

 

W jakich godzinach można zwiedzać Panteon? 

 

Panteon otwarty jest dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9-19. Należy mieć na uwadze, że ostatnie wejście odbywa się o godzinie 18:30.

 

Jak się ubrać na zwiedzanie Panteonu?

 

Należy pamiętać, że Panteon jest budowlą sakralną. Odwiedzając więc Panteon w 2023 należy pamiętać o odpowiednim stroju. Zapomnijcie o krótkich spodenkach, kusych sukienkach czy dużych dekoltach – w takim stroju prawie na pewno nie zostaniecie wpuszczeni do Panteonu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz