Forum Romanum, ile kosztuje zwiedzanie, bilety i ceny w 2023 - BelSole

Forum Romanum, ile kosztuje zwiedzanie, bilety i ceny w 2023

Forum Romanum to najstarszy i prawdopodobnie najważniejszy plac w Rzymie. Znany również pod nazwą Forum Magnum plac, to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Wiecznego Miasta. Należy mieć jednak na uwadze, że zwiedzanie Forum Romanum w Rzymie nie jest darmowe! Aby zwiedzić Forum Romanum, będziemy potrzebować biletu. Ile kosztuje bilet do Forum Romanum? Ile kosztuje zwiedzanie Forum Romanum?

 

Jaka jest cena biletu do Forum Romanum? Jakie rodzaje biletów? 

 

Tak jak wspomnieliśmy, zwiedzanie Forum Romanum nie jest bezpłatne. Aby odwiedzić Forum Romanum należy nabyć bilet. Sprawa nie jest taka łatwa jakby się mogło wydawać, ponieważ istnieje kilka rodzajów biletów, które pozwolą nam na zwiedzanie Forum Romanum.

Zwykły bilet do Forum Romanum: kosztuje 21 EUR i pozwala na odwiedzenie Forum Romanum, Koloseum oraz Palatynu. Wszystkie atrakcje należy zwiedzić tego samego dnia. Ze względu na duże zainteresowanie, w przypadku Koloseum należy dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Bilety zniżkowe dla dzieci i młodzieży: za taki bilet jak opisany wyżej, młodzież do 17 roku życia zapłaci jedynie 2 EUR. Dla studentów i uczniów z krajów Unii Europejskiej przewidziane są bilety w cenie 6 EUR.

Ponadto w ofercie znajdziecie również bilety które, poza wstępem na Forum Romanum, do Koloseum i na Palatyn, zapewnią nam możliwość zwiedzenia np. Więzienia Mamertyńskiego.

 

Ile kosztuje zwiedzanie Forum Romanum z przewodnikiem?

 

Co bardziej rządni wiedzy czytelnicy na pewno rozważają możliwość zwiedzania Forum Romanum z przewodnikiem. Wiąże się to oczywiście z odpowiednią opłatą. Ceny zwiedzania Forum Romanum, Koloseum i Palatynu z przewodnikiem zaczynają się od około 33 EUR. Cena jest zależna od wielu czynników, takich jak wielkość grupy w której będziemy zwiedzać Forum Romanum i inne atrakcje, języka w którym mówi przewodnik czy reputacji firmy w której wykupimy wycieczkę.

 

Gdzie kupić bilety do Forum Romanum, Koloseum i na Palatyn?

 

Wszystkie bilety możemy nabyć na miejscu. Odradzamy jednak to rozwiązanie. Wiąże się ono z koniecznością stania w długich kolejkach po bilet. Polecamy zakup biletu na zwiedzanie Forum Romanum przez Internet. W Sieci działa wiele firm sprzedających bilety do Forum Romanum. Polecamy wpisać w wyszukiwarce hasło „Forum Romanum tickets”, a bez problemu nabędziecie bilety zarówno na standardowe zwiedzanie, jak i na wycieczkę z przewodnikiem.

 

W jakich godzinach można zwiedzać Forum Romanum? 

 

Forum Romanum otwarte jest dla zwiedzających codziennie w godzinach 9-19:15. Należy pamiętać, że ostatnie wejście odbywa się na godzinę przed zamknięciem atrakcji.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz