Park Narodowy Risnjak, cennik i wstęp w 2024 roku - BelSole

Park Narodowy Risnjak, cennik i wstęp w 2024 roku

Park Narodowy Risnjak do jeden z obowiązkowych punktów na trasie dla miłośników natury odwiedzających Chorwację. Jednak wstęp do tego pięknego Parku Narodowego w Chorwacji nie jest darmowy. Zobaczcie ile kosztuje wstęp do Parku Narodowego Risnjak w 2024, jakie są ceny i cennik w tym sezonie.

Park Narodowy Risnjak Znajduje się na północy Chorwacji blisko granicy ze Słowenią. Co za tym idzie jest to popularny wśród Polaków punkt destynacji miłośników natury. W tym artykule dowiecie się ile kosztuje bilet do Parku Narodowego Risnjak w 2024 roku.

Park Narodowy Risnjak cennik 2024

Wstęp do parku narodowego Risnjak w 2024 roku kosztuje 10 EUR w sezonie (lipiec i sierpień) dla osoby dorosłej oraz 7 EUR w pozostałe miesiące. Dzieci i nastolatki zapłacą odpowiednio 7 EUR w sezonie i 5 EUR w pozostałe miesiące. Dzieci poniżej 7 roku życia mogą wejść za darmo.

Park Narodowy Risnjak to obszar chroniony w Chorwacji, położony w górach Dynarskich. Znajduje się tu piękna roślinność i różnorodne gatunki zwierząt, w tym rysie, od których park otrzymał swoją nazwę. Na terenie parku występuje wiele szlaków turystycznych, idealnych dla miłośników wędrówek. Do największych atrakcji należy najwyższy szczyt, Wielki Risnjak (1528 m n.p.m.), z którego rozpościera się niezwykły widok na krajobraz. Znajduje się też tutaj źródło rzeki Kupy

Parki Narodowe w Chorwacji to miejsca w Chorwacji, które warto odwiedzić będąc w okolicy na wakacjach. W końcu nie samymi plażami człowiek żyje 🙂

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz