Paryż, pogoda w lecie. Jaka jest pogoda w Paryżu w czerwcu, lipcu i sierpniu? Jaka jest temperatura w Paryżu latem?  - BelSole

Paryż, pogoda w lecie. Jaka jest pogoda w Paryżu w czerwcu, lipcu i sierpniu? Jaka jest temperatura w Paryżu latem? 

Jaka jest pogoda w Paryżu w lecie? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu turystów, którzy planują odwiedziny w stolicy Francji. Wakacyjna pora to czas, w którym najwięcej osób decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Aby pomóc w planowaniu urlopu naszym czytelnikom, postanowiliśmy sprawdzić, jaka jest pogoda w Paryżu w czerwcu, lipcu i wrześniu. Z naszego artykułu dowiesz się także, jaka jest temperatura w Paryżu latem.

Paryż – pogoda w lecie. Jaka jest pogoda w Paryżu w czerwcu? Paryż w czerwcu –  jaka temperatura?  

Nasz przegląd na temat pogody w Paryżu latem zacznijmy od sprawdzenia, jak wygląda aura w stolicy Francji w czerwcu. Wystartujemy od kwestii, która na pewno zainteresuje wielu turystów – czy w Paryżu jest ciepło w czerwcu? 

Temperatura w Paryżu w czerwcu jest całkiem przyjemna, jednak daleko jej do tropikalnych upałów. W tym okresie wskazania termometrów w stolicy Francji zazwyczaj mieszczą się w przedziale 19-23°C  w trakcie dnia. Pogoda w Paryżu w czerwcu sprzyja więc zwiedzaniu, a przy odrobinie szczęścia można liczyć na drobną opaleniznę. 

Temperatura w Paryżu w czerwcu jest również całkiem przyjemna w ciągu nocy. Po zachodzie słońca spada ona do poziomu 10-12°C. Sprawdźmy jeszcze, czy w czerwcu w Paryżu często pada deszcz. Opady w skali całego miesiąca osiągają wartość 50-70 l/m2. Pogoda w Paryżu w czerwcu jest słoneczna, występuje około 20 dni ze sprzyjającą aurą, w trakcie słońce świeci przez około 16 godzin. 

 

Jaka jest pogoda w Paryżu w lipcu? Paryż – czy jest ciepło w lipcu? 

Aby sprawdzić, jaka jest pogoda w Paryżu latem, przyjrzymy się teraz aurze panującej w lipcu. Na pierwszy rzut oka widać, że jest odrobinę cieplej niż w poprzednim miesiącu. Średnia temperatura w ciągu dnia w Paryżu oscyluje zazwyczaj na poziomie 22-25 °C. Nieco cieplejsze stają się również noce, a w ich trakcie termometry wskazują najczęściej od 12 do 15 °C. 

Pogoda w Paryżu w lipcu jest więc bardzo korzystna dla turystów. Z jednej strony nie są odnotowywane upały, które przeszkadzałaby turystom w aktywnym zwiedzaniu miasta, z drugiej strony jest na tyle ciepło, by przyjemnie spędzić cały dzień na świeżym powietrzu. 

 

Opady deszczu w Paryżu w lipcu

W kontekście pogody w Paryżu latem, warto również sprawdzić, czy często pada deszcz w  Paryżu w lipcu. Pomiary z ostatnich lat są bardzo zbliżone do opadów odnotowywanych w czerwcu i wynoszą zazwyczaj około 50-65 mm. Pogoda w Paryżu w lipcu stoi pod znakiem słonecznej aury –  w tym miesiącu notuje się zazwyczaj 22 dni ze sprzyjającą pogodą, a w ich trakcie słońce świeci przez około 15-16 godzin. 

 

Pogoda w Paryżu w sierpniu. Czy w Paryżu w sierpniu jest ciepło? 

W ostatniej części naszego materiału sprawdźmy, jaka jest pogoda w Paryżu w sierpniu. Szczerze mówiąc, jest ona bardzo podobna do tej, jaka zazwyczaj panuje w lipcu. 

Temperatura w Paryżu w sierpniu w trakcie dnia utrzymuje się na średnim poziomie 21-25 °C. W ciągu dnia panują więc znakomite warunki zarówno do aktywnego zwiedzania, jak i bardziej leniwego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przyjemne temperatury utrzymują się również w nocy, kiedy termometry wskazują od 12 do 14 °C. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zwieńczyć sierpniowy dzień w Paryżu piknikiem na polach Elizejskich lub nad brzegiem Sekwany. 

 

Opady w Paryżu w sierpniu – czy w Paryżu w sierpniu często pada deszcz? 

Na koniec sprawdźmy jeszcze, czy w Paryżu w sierpniu często pada deszcz. Opady, podobnie jak temperatura, są niemal na identycznym poziomie jak w lipcu. W sierpniu zazwyczaj spada około 55-70 mm. Podobnie jak w całym okresie letnim, pogoda w Paryżu w sierpniu stoi pod znakiem słonecznych dni, których jest zazwyczaj 22-23 w skali tego miesiąca. W ich trakcie słońce świeci przez około 15 godzin. 

Pogoda w Paryżu latem jest sprzyjająca dla turystów. Rozczarowani mogą być jedynie miłośnicy skrajnie wysokich temperatur. Kiedy więc odwiedzić Paryż latem? Szczerze mówiąc, każdy z letnich miesięcy jest porównywalny pod kątem aury.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz