Pogoda na Dominikanie w grudniu. Temperatura, czy jest ciepło?  - BelSole

Pogoda na Dominikanie w grudniu. Temperatura, czy jest ciepło? 

Grudzień to czas, w którym większość Polaków znajduje się w szczycie świątecznej gorączki. Z każdym rokiem zwiększa się jednak grupa osób, które decydują się na egzotyczny wyjazd w tym terminie. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda na Dominikanie w grudniu. Kraj ten cieszy się świetną renomą wśród turystów z Polski, którzy intensywnie szukają informacji na temat w internecie. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, czy na Dominikanie jest ciepło w grudniu. Temperatura, opady deszczu – te wszystkie informacje przybliżymy w naszym artykule. Zapraszamy. 

Temperatura na Dominikanie w grudniu

Sprawdzając, jaka jest temperatura na Dominikanie w grudniu, w pierwszej kolejności należy rozważyć kwestię, która z pewnością w największym stopniu zainteresuje turystów. WIelu z nich poszukując kierunku grudniowego wyjazdu, za najważniejsze kryterium uznaje odpowiednio wysoką temperaturę. Zatem, czy na Dominikanie w grudniu jest ciepło? 

Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie twierdząca. Temperatura na Dominikanie w grudniu oscyluje w granicach 27-29 st.C w trakcie dnia. Wieczorami jest tylko nieco chłodniej, a termometry wskazują około 22-23 st.C. Długie dni spędzone na plaży, a wieczorem ciepłe i przyjemne spacery? Taki plan na pewno zrealizujesz na Dominikanie! 

W kontekście tego, jaka jest pogoda na Dominikanie w grudniu, na pewno warto sprawdzić jeszcze jedną rzecz. Czy ten okres sprzyja morskim kąpielom? Odpowiedź jest w pełni twierdząca. Temperatura wody morskiej wynosi 27 st.C. Nic tylko wskakiwać. 

Pogoda na Dominikanie w grudniu. Opady deszczu 

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest pogoda na Dominikanie w grudniu i planujesz wyjazd do tego kraju, z pewnością rozważasz, czy Twoje plany wypoczynkowe nie zostaną zbombardowane przez deszcz. Opady na Dominikanie w grudniu są dosyć powszechną, chociaż zdecydowanie dominują słoneczne momenty – w skali całego roku występuje około 10-12 dni z opadami deszczu, a łączna suma opadów to około 40-50 l/m2. Chociaż na Dominikanę w grudniu warto zabrać kilka przeciwdeszczowych rzeczy, to zdecydowanie dominują słoneczne chwile. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz