Pogoda na Dominikanie w styczniu. Temperatura, czy jest ciepło? Dominikana styczeń - BelSole

Pogoda na Dominikanie w styczniu. Temperatura, czy jest ciepło? Dominikana styczeń

Styczeń to czas, w którym większość osób dopiero zaczyna kreować swoje wakacyjne plany, chociaż znajdują się i tacy, którzy wybierają ten termin na swój urlop. W tym wypadku preferowanym kierunkiem przez turystów są ciepłe kraje. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda na Dominikanie w styczniu. Przybliżymy kwestie najważniejsze z perspektywy turystów. Czy w Dominikanie w styczniu jest ciepło? Jak często pada deszcz na Dominikanie w styczniu? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego materiału. Zapraszamy.  

Temperatura na Dominikanie w styczniu

“Jaka jest pogoda na Dominikanie w styczniu”- to pytanie jak mantra zadają sobie polscy turyści, którzy planują odwiedzić ten kraj w pierwszym miesiącu roku. Kwestią, która w największym stopniu wzbudza ich emocje, z pewnością wiąże się z temperaturą. Z tego powodu w pierwszej kolejności należy więc zweryfikować, czy na Dominikanie w grudniu jest ciepło. 

I tak jest rzeczywiście. Wystarczy tylko powiedzieć, że średnia temperatura na Dominikanie w styczniu oscyluje w granicach 27-29 st.C. Nie musimy chyba dodawać, że na plusie. Trochę cieplej niż w Polsce, prawda? Co więcej, twierdząco możemy odpowiedzieć również na pytanie o to, czy na Dominikanie jest ciepło w styczniu wieczorami. Po zachodzie słońca termometry wskazują tam średnio 22-24 st. C. Co tu nie mówić, jest bardzo przyjemnie. 

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest pogoda na Dominikanie w styczniu, to na pewno głowisz się również, czy wyjazd w tym terminie sprzyja morskim kąpielom. Wystarczy tylko powiedzieć, że średnia temperatura morza na Dominikanie w styczniu to zazwyczaj 26-27 st.C. Trzymacie się tam nad Bałtykiem? 

 

Pogoda na Dominikanie w styczniu. Czy często pada deszcz?

W kontekście tego, jaka jest pogoda na Dominikanie w styczniu, z pewnością warto też rozważyć kwestie związane z deszczem. Opady na Dominikanie w styczniu mogą wystąpić w trakcie Twojego pobytu – chociaż dominują chwilę słoneczne, w skali całego miesiąca deszcz pada przez około 10-12 dni, a ich łączna suma zazwyczaj nie przekracza 40 l/m2. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz