Pogoda na Malediwach w grudniu, jaka jest temperatura? Malediwy, czy jest ciepło? - BelSole

Pogoda na Malediwach w grudniu, jaka jest temperatura? Malediwy, czy jest ciepło?

Chcecie wybrać się na Malediwy w grudniu, jednak nie daje Wam spokoju pytanie jaka jest pogoda w grudniu na Malediwach? Czy jest ciepło i czy pada deszcz na Malediwach? Kiedy jest pora deszczowa na Malediwach? Z artykułu dowiecie się także jaka temperatura jest w grudniu na Malediwach.

Malediwy to tropikalne państwo na Oceanie Indyjskim, składające się z 26 naturalnych atoli i 1190 wysp. Malediwy słyną z białych piaskowych plaż, ciepłej wody morza arabskiego oraz wspaniałych wakacji cały rok – nie tylko w lecie.

 

Jaka jest temperatura na Malediwach w grudniu?

 

Grudzień to bardzo dobra pora na lot Malediwy, jednak nie idealna.  Średnia temperatura wynosi około 27-30 stopni Celsjusza. Grudzień to również dobry czas na odwiedzenie Malediwów, ponieważ opady są minimalne i jest wiele słonecznych dni, aby cieszyć się plażami i kurortami. Minusem jest tylko ilość deszczu na Malediwach w grudniu. Nie bójcie się jednak, nie będzie to jakaś bardzo zatrważająca ilość deszczu.

 

Czy na Malediwach pada deszcz?

 

Czy na Malediwach pada deszcz
Deszcz na Malediwach w grudniu.

Niestety w grudniu może całkiem sporo popadać jeśli chodzi o deszcz. Jeśli chcecie minimalizować ryzyko deszczu wybierzcie atole w strefie podrównikowej, ponieważ cały kraj rozciąga się na prawie 900 km – i na północy Malediwów może padać minimalnie mniej. W grudniu pada też minimalnie mniej niż w listopadzie – możecie poczekać miesiąc albo dwa i lecieć na Malediwy w lutym, kiedy to deszczu jest najmniej w całym roku.

 

Czy warto lecieć na Malediwy w grudniu?

 

Malediwy to popularny kierunek dla nowożeńców i par szukających romantycznej ucieczki. Temperatura morza na Malediwach jest wysoka zazwyczaj cały rok,  średnia temperatura wynosi około 26 stopni Celsjusza. Grudzień to idealny czas na rozrywkę na plaży i pływanie. Polecamy także ze względu to jaka w tym samym czasie jest pogoda w Polsce, Malediwy to idealna odskocznia od zimna i chłodu!

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz