Pogoda na Malediwach w styczniu, jaka jest temperatura? Malediwy, czy jest ciepło? - BelSole

Pogoda na Malediwach w styczniu, jaka jest temperatura? Malediwy, czy jest ciepło?

Wybieracie się w styczniu na Malediwy, ale nie wiecie jaka w styczniu jest pogoda na Malediwach? Czy pada? Czy jest ciepło w styczniu na Malediwach i jaka jest temperatura? Zapraszamy Was na mały przewodnik po pogodzie na tym pięknym archipelagu w styczniu.

 

Jaka jest temperatura na Malediwach w styczniu?

 

Pogoda na Malediwach jest tropikalna i wilgotna przez cały rok. Średnia temperatura wynosi 29 stopni Celsjusza. Styczeń to jeden z najsuchszych miesięcy, w którym średnio pada tylko przez 9 dni. Najlepszy czas na odwiedzenie Malediwów to okres od końca grudnia do kwietnia. Jest to pora sucha z niewielkimi opadami i przyjemną pogodą. Średnia temperatura w tym okresie wynosi 27 stopni Celsjusza. Grudzień – marzec to najbardziej ruchliwy sezon turystyczny. W tym czasie większość ośrodków jest w pełni zarezerwowana, więc warto zarezerwować z wyprzedzeniem.

 

Czy na Malediwach pada deszcz w styczniu?

 

Styczeń to doskonała pora na odwiedzenie Malediwów, ze względu na małą ilość opadów. Jest to jeden z najsuchszych miesięcy w roku, zaraz po lutym. Pamiętajcie, że jeśli polecicie wcześniej, czyli w grudniu lub listopadzie, prawdopodobnie będziecie musieli zmagać się z deszczem. W styczniu jest prawie trzy razy mniej opadów niż w grudniu na Malediwach – jest to więc argument warty rozważenia. 

 

Czy warto lecieć na Malediwy w styczniu?

 

Na Malediwach jest wiele rzeczy do zrobienia, na przykład pływanie, nurkowanie, snorkeling, wędkowanie i windsurfing. Turyści mogą również korzystać z pięknych plaż i uprawiać różne sporty wodne. Dla tych, którzy chcą poznać lokalną kulturę, jest kilka muzeów i parę miast do zwiedzenia. Do tego wszystkiego pogoda będzie Was rozpieszczać, temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza i mało deszczu – czego chcieć więcej! Zapraszamy Was na Malediwy w styczniu!

 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz