Pogoda w Albanii w kwietniu. Czy w Albanii jest ciepło w kwietniu? Albania - temperatura kwiecień - BelSole

Pogoda w Albanii w kwietniu. Czy w Albanii jest ciepło w kwietniu? Albania – temperatura kwiecień

Wiele osób planujących urlop poza sezonem wakacyjnym, zastanawia się, czy w Albanii jest ciepło w kwietniu. Kwestia ta jest fundamentalna w kontekście przyjemnego wypoczynku. Z tego powodu ocenimy , jaka jest pogoda w Albanii w kwietniu, a także sprawdzimy średnie temperatury w Albanii w kwietniu. 

 

Albania – temperatura kwiecień

 

Zacznijmy od zagadnienia najważniejszego dla zdecydowanej większości turystów – czy w Albanii jest ciepło w kwietniu?. Pod hasłem “Albania – temperatura kwiecień” znajdziemy informacje, że średnia temperatura w tym miesiącu kształtuje się na poziomie około 15 °C. W ciągu dnia termometry w Albanii w marcu wskazują zazwyczaj około 20-22 °C, a w nocy odnotowywane są przyjemne temperatury na poziomie około 12°C. 

Ważną kwestią dla osób, które zastanawiają się, jaka jest pogoda Albanii w kwietniu, stanowi też temperatura Adriatyku. W kwietniu wynosi ona około 15°C. Woda nie sprzyja długim kąpielom, ale na pewno znajdą się turyści, którzy postanowią wskoczyć do morza.

 

Pogoda w Albanii w kwietniu

 

Istotną kwestią w kontekście pogody w Albanii w marcu jest również częstotliwość występowania opadów. Obecnie szacuje się, że w Albanii w marcu odnotowuje się około 11 dni deszczowych. Warto jednak pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków deszcz w Albanii w kwietniu jest stosunkowo słaby i krótkotrwały, dlatego nie stanowi większej przeszkody w kontekście urlopu w tym kraju. Wystarczy tylko powiedzieć, że średnia opadów w kwietniu  wynosi 50-60 mm. 

Pogoda w Albanii w kwietniu jest określana jako słoneczna. W tym miesiącu występuje zazwyczaj około 16-19 pogodnych dni, w trakcie których słońce świeci przez 13 godzin. Pogoda w Albanii w kwietniu jest zatem idealna, by zwiedzić ten piękny kraj. Turyści unikają zniechęcających do aktywności upałów, a przyjemna temperatura pozwala w pełni docenić uroki Albanii.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz