Czy w Atenach jest bezpiecznie w 2023? Czy Ateny to bezpieczne miasto? - BelSole

Czy w Atenach jest bezpiecznie w 2023? Czy Ateny to bezpieczne miasto?

Ateny to spore miasto, a aglomeracja ateńska to drugie takie największe skupisko ludzi w Europie. Czy w tym natłoku ludzi możemy mieć wątpliwości czy w Atenach jest bezpiecznie? Czy Ateny to bezpieczne miasto, czy należy obawiać się kradzieży, napadów czy kieszonkowców? Odpowiadamy!

Ateny to duże i turystyczne miasto, które z definicji musi mieć pewne swoje problemy. Tak i tutaj Ateny mają pewne swoje bolączki, jednak wypunktujemy Wam dokładnie czego lub nie należy się obawiać w Atenach.

 

Kieszonkowcy w Atenach

 

Niestety tutaj musicie być uważni, zwłaszcza będąc na najpopularniejszych miejscach w Atenach lub komunikacji miejskiej – kradzieże kieszonkowców się zdarzają w Atenach i musicie pilnować swoich rzeczy, w tym najbardziej plecaków, torebek czy komórek w kieszeniach. Uważajcie też na ludzi próbujących przykuć Waszą uwagę, w tym czasie prawdopodobnie ktoś metodą kradzieży będzie właśnie nabywać wasze rzeczy.

 

Oszustwa w Atenach

 

Ryzyko oszustw w Atenach, zwłaszcza tych turystycznych jest dość wysokie. Sprzedaż fałszywych biletów, fałszywe taksówki, zawyżanie ceny za przejazd czy wiele innych sposobów na oszustwo to sytuacje, które mogą się Wam przydarzyć w Atenach – jednak bez obaw, musielibyście mieć pecha – bo na ogół jeśli uważacie i jesteście skupieni, nic się Wam nie przydarzy. 

 

Samotnie podróżująca kobieta w Atenach

 

Ryzyko dla samotnie podróżujących pań w Atenach jest raczej niskie, nie powinno nic złego przytrafić się kobietom decydującym się samotnie zwiedzić Ateny. Zgłoszeń z atakami czy gwałtami na turystkach jest bardzo mało w całej Grecji.

 

Samotnie podróżująca kobieta w Atenach

 

Ryzyko dla samotnie podróżujących pań w Atenach jest raczej niskie, nic złego nie powinno przytrafić się kobietom decydującym się samotnie zwiedzić Ateny. Zgłoszeń z atakami czy gwałtami na turystkach jest raczej mało. W 2017 roku policja w Atenach zarejstrowała 157 przypadków gwałtu. Należy jednak zawsze pamiętać o rozsądnym wybieraniu towarzystwa i miejsc do zwiedzania.

 

Protesty w Atenach

 

Podczas słynnych już protestów w Atenach, zwiększa się przestępczość w niektórych dzielnicach miasta. Najpopularniejsze wśród protestujących są dzielnice: Omonia, Syntagma i Exarchia (za sofiaadventures.com). Starajcie się więc raczej omijać te miejsca podczas wycieczki do Aten jeśli nie musicie tam być, bądź nie jesteście ciekawi jak owe protesty wyglądają.

 

Czy Ateny to bezpieczne miasto?

 

Tak, Ateny to typowe europejskie miasto, podobne do Paryża, Warszawy, Mediolanu czy Rzymu. Jest bezpiecznie jak na turytyczne miasto, musicie jednak uważać na kieszonkowców, kradzieże i oszustwa – więc norma w dzisiejszym smutnym świecie.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz