Pogoda w Atenach we wrześniu, czy warto? Temperatura, czy jest ciepło i czy pada?  - BelSole

Pogoda w Atenach we wrześniu, czy warto? Temperatura, czy jest ciepło i czy pada? 

Grecja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród polskich turystów, a wielu z nich decyduje się odwiedzić to miejsce poza szczytem sezonu wakacyjnego. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w Atenach we wrześniu. Czy warto odwiedzić stolicę Grecji w tym miesiącu? Dowiecie się z naszego materiału, w którym przedstawimy informacje na temat temperatury w Atenach we wrześniu i odnotowywanych tam opadach deszczu. 

Temperatura w Atenach we wrześniu 

Na fakt, jaka jest pogoda w Atenach we wrześniu, z pewnością wpływa odnotowywana tam temperatura. I tu mamy świetną wiadomość dla osób, które planują spędzić urlop w przyjemnym śródziemnomorskim klimacie – odpowiedź na pytanie “czy w Atenach jest ciepło we wrześniu” jest zdecydowanie twierdząca. 

Temperatura w Atenach we wrześniu to średnio 26.st.C w ciągu dnia. Nocami dalej utrzymuje się ona na bardzo przyjemnym poziomie, a termometry wskazują około 21-20 st.C. Pogoda w Atenach we wrześniu jest więc bardzo przyjemna – co prawda największa fala letnich upałów już minęła, jednak sprzyjająca aura nadal pozwala spędzać całe dnie na plaży, a przyjemnie ciepłe wieczory zachęcają do spacerów po okolicy. 

Sprawdźmy jeszcze jedną ważną rzecz dla turystów. Czy morze w Atenach jest ciepłe we wrześniu? Zdecydowanie tak! Średnia temperatura wody to 24 st.C, więc można śmiało zażywać kąpieli morskich! 

 

Opady deszczu we wrześniu w Atenach 

Na koniec sprawdźmy jeszcze jedną rzecz. Czy w Atenach często pada we wrześniu? Zdecydowanie nie! 

W skali całego miesiąca odnotowywane są zaledwie dwa dni z opadami, a łączna suma opadów deszczu we wrześniu w Atenach to zazwyczaj zaledwie 10-15 l/m2. Istnieje więc spora szansa, że w trakcie kilkudniowego pobytu w stolicy Grecji nie spotkasz się z deszczem. 

Podsumowując, pogoda w Atenach we wrześniu jest idealna na wakacyjny urlop. Wysoka temperatura, ciepła woda i niski współczynnik opadów deszczu sprawia, że wrześniowa aura pozwala korzystać z wszystkich możliwości oferowanych przez stolicę Grecji.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz