Pogoda w Londynie w listopadzie, czy warto? Temperatura Londyn, czy jest ciepło i czy pada? - BelSole

Pogoda w Londynie w listopadzie, czy warto? Temperatura Londyn, czy jest ciepło i czy pada?

Ze względu na stosunkowo niskie  ceny, wiele Polaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy późną jesienią. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w Londynie w listopadzie. Czy warto odwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii w tym terminie? Dowiesz się tego z naszego materiału. Sprawdzimy, jaka jest temperatura w Londynie listopadzie oraz czy pada deszcz. Zapraszamy do lektury.

Temperatura w listopadzie w Londynie 

Jeżeli zastanawiasz się, czy w Londynie jest ciepło w listopadzie, to nasza odpowiedź prawdopodobnie nie przypadnie Ci do gustu. Wyjeżdżając do stolicy Wielkiej Brytanii w tym okresie, obowiązkowym punktem naszego wyposażenia będą ciepłe ubrania. 

Temperatura w Londynie w listopadzie z pewnością nie należy do najwyższych – średnie wskazania termometrów w skali dnia oscylują w granicach 7-9 st.C. Oczywiście, nocą musimy liczyć się z jeszcze większym ochłodzeniem, a temperatura spada do 3-4 st.C. 

Skoro już wiesz, jaka jest temperatura w listopadzie w Londynie, warto również sprawdzić, ile trwa dzień w tym okresie. W skali dnia naliczanych jest średnio 9 godzin słonecznych, a w zależności od postępu miesiąca, wschód słońce ma miejsce w godzinach 6:50-7:40, a zachód ma miejsce między 16;00 a 16:35. 

Opady w Londynie w listopadzie

Sprawdziliśmy już, jaka jest temperatura w listopadzie w Londynie. Możemy więc przejść do kolejnego zagadnienia, które z pewnością zainteresuje wielu turystów.  

Opady  Londynie w listopadzie są częstym zjawiskiem, a statystyki meteorologów wskazują, że deszcz pojawia się przez ponad ⅓ miesiąca. Większość źródeł meteorologicznych informuje, że w tym okresie występuje od 10 do 12 dni z deszczem, a łączna suma opadów w skali całego miesiąca to 55-75 l/m2. 

Podsumowując, czy warto odwiedzić Londyn w listopadzie? Pogoda raczej nie sprzyja turystom liczącym na ciepłe i słoneczne dni. Jeżeli jednak deszcz i niskie temperatury nie są dla Ciebie przeszkody, stolicy Wielkiej Brytanii może przypaść Ci do gustu. Pamiętaj jednak o spakowaniu odpowiedniego wyposażenia dostosowanego do pogody.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz