8 najlepsze jarmarki i Londyn! Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Londynie w 2023? - BelSole

8 najlepsze jarmarki i Londyn! Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Londynie w 2023?

Londyn to miasto magiczne i często także kojarzące się ze… Świętami Bożego Narodzenia! W tym artykule opowiemy Wam kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Londynie w 2023 roku oraz jakie są najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Londynie. Gdzie są najpiękniejsze i gdzie warto iść by poczuć świąteczny klimat! Zapraszamy!

 

Najlepsze i najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne w Londynie

 

jarmarki świąteczne Londyn

Jarmarków Bożonarodzeniowych w Londynie jest na tyle dużo, że możecie spędzić cały dzień zwiedzając tylko te świąteczne miejsca na mapie Londynu. Oto lista najlepszych i najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Londynie w 2023 w raz z datami początku i końca.

 

Winter Wonderland Christmas Market

 

winter wonderland Londyn jarmark

Winter Wonderland jest jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Londynie. To ponad 100 drewnianych budek wypełnionych fantastycznymi prezentami, w tym rękodziełem i piękną biżuterią. W tym roku odbędzie się od 17 listopada 2023 do 1 stycznia 2024 roku. Podaje to oficjalna strona, sprawdziliśmy do dla Was. Znajdziecie tam największe w Londynie lodowisko, a także ogromny diabelski młyn. To zdecydowanie najbardziej wyczekiwany jarmark w Londynie! Wejście niestety bywa płatne w weekendy oraz popołudnia: 5 GBP oraz 7,50 GBP za osobę w zależności od godziny wejścia. Wejście może okazać się jednak darmowe, jeżeli wydacie podczas zwiedzania co najmniej 25 GBP.

Więcej o Winter Wonderland. Zobaczcie przy okazji co zobaczyć w Londynie z nietypowych oraz turystycznych atrakcji.

 

Southbank Centre Winter Market

 

southbank jarmark bozonarodzeniowy

Jarmark rozpocznie się dość wcześnie (sprawdziliśmy u organizatora), bo już 28 października 2023 i będzie trwać aż do 7 stycznia 2024 roku. Wejście jest darmowe, a market znajduje się nad Tamizą, czyli w ścisłym centrum Londynu. To miejsce jest pełne świątecznych smakołyków, choć nie ma wiele świątecznych budek. W porównaniu do innych marketów, jest raczej kameralny.

 

Selfridges Christmas Market

 

Jarmark znajduje się tuż za luksusowym domem towarowym Selfridges. Nie jest to najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Londynie, ale kupicie tam np. wieńce do zawieszania na drzwiach wykonywane lokalnie czy żywe choinki. Cóż, jeśli ktoś szuka oryginalnej pamiątki z Londynu to czemu nie 🙂

Jak to zwykle bywa Selfridges podaje daty późni, jak sprawdziliśmy u źródła będzie o nich niedługo wiadomo!

 

Covent Garden Christmas Village

 

covent garden jarmark bozonarodzeniowy

Wioska Bożonarodzeniowa Covent Garden to jeden z najbardziej zróżnicowanych i wszechstronnych jarmarków bożonarodzeniowych w Londynie. O każdej porze roku Covent Garden jest warty wizyty, lecz w świątecznym czasie jest jeszcze bardziej klimatyczny. W tym roku serwowane będzie aż 25 rodzajów grzanego wina! Koniecznie spróbujcie również pieczonych kasztanów. Stragany będą czynne od 7:00 do 23:00 codziennie. Jarmark Świąteczny ten będzie czynny od 1 listopada 2023 do początku stycznia.

 

Leicester Square Christmas Market

 

leicester square jarmark bozonarodzeniowy

Ze względu na niezwykle centralną lokalizację, rynek ten jest idealny dla tych, którzy nie mają czasu lub nie są zainteresowani poświęceniem całej nocy na jarmark bożonarodzeniowy. Znajdziecie tam ręcznie wykonaną biżuterię, piękne szklane lampki oraz urocze drewniane ozdoby świąteczne. Wstęp na jarmark jest bezpłatny, organizator poda daty lada dzień.

 

Borough Market

 

Borough jarmark bozonarodzeniowy

To kolejne targowisko w pobliżu London Bridge i Tamizy oraz jest to kolejna świetna lokalizacja do odwiedzenia w świątecznym okresie. Borough Market słynie z doskonałych opcji jedzenia, więc jeśli szukacie produktów do stworzenia pysznej świątecznej wieczerzy, to prawdopodobnie znajdziecie je właśnie tutaj. 

Według źródeł, Jarmark Bożonarodzeniowy ma wystartować 8 listopada 2023 i zakończyć się 31 grudnia 2023.

 

Greenwich Christmas Market

 

Greenwich jarmark bozonarodzeniowy

Oprócz zwykłych wyrobów rzemieślniczych i rękodzieła, od listopada 2023 roku w Greenwich zostaną dodane świąteczne dekoracje, gorące napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Być może i w tym roku uda się usłyszeć lokalną orkiestrę dętą St. John’s, która gra kolędy i zbiera pieniądze na cele charytatywne. Dodatkowo polecamy wybrać się trochę wcześniej w ciągu dnia, aby móc zwiedzić Greenwich jak będzie jeszcze jasno, a dopiero wieczorem cieszyć się dekoracjami bożonarodzeniowymi. 

Jarmark ma według nieoficjalnych źródeł wystartować w połowie listopada 2023.

 

Kingston Christmas Market

 

Bożonarodzeniowy jarmark położony w centrum Kingston-upon-Thames, tradycyjnego miasteczka targowego na obrzeżach Londynu. Jest on znacznie cichszy niż wiele innych na tej liście, ale wciąż ma cudownie świąteczną atmosferę, która po prostu zmiecie Was z nóg. Jest karuzela dla dzieci, śpiewanie kolęd oraz muzyka na żywo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście obowiązkowo musicie spróbować grzanego wina! 

Jarmark będzie trwać według oficjalnych źródeł od 16 listopada 2023 do 31 grudnia 2023.

 

Czy  jarmarki bożonarodzeniowe w Londynie są odwołane?

 

jarmark bożonarodzeniowy Londyn kiedy

W związku z tym, że wiele państw w sezonie jesienno-zimowym wraca do obostrzeń, wielu turystów zastanawia się czy wspomniane wyżej jarmarki w Londynie się odbędą. Na tą chwilę brak jakichkolwiek informacji o tym, by miały zostać odwołane, ale warto na bieżąco śledzić sytuację. Mamy nadzieję, że w tym roku już nic nie stanie wstrzymane przez koronkę 🙂

Londyn mimo, że jest ogromny, posiada  mnóstwo jarmarków świątecznych. Dzięki temu obojętnie gdzie będziecie, macie możliwość odwiedzenia jednego z kilku fantastycznych kiermaszy. Klimat w Londynie przed świętami często bywa porównywany do tego w Nowym Yorku, więc musicie to sprawdzić! A jeśli planujecie budżetowe zwiedzanie Londynu to zobaczcie nasz przewodnik!

 

Gdzie są Jarmarki Bożonarodzeniowe w Londynie?

 

jarmarki bożonarodzeniowe w Londynie

1) Southbank Jarmark Bożonarodzeniowy 2) Winter Wonderland 3) Selfridges Jarmark Świąteczny 4) Covent Garden Christmas Village 5) Leicester Square Christmas Market 6) Borough Market

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz