8 najlepsze jarmarki i Londyn! Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Londynie w 2022?

Londyn jest pełen turystów o każdej porze roku. W okresie świątecznym jest szczególnie interesujący: świąteczne jarmarki, przepiękne dekoracje sklepów to wizytówka Londynu w grudniu. Chcecie się dowiedzieć gdzie w Londonie będą jarmarki bożonarodzeniowe w 2022 roku? Kiedy się zaczyna Jarmark Bożonarodzeniowy w Londynie? Czy kiermasze świąteczne w Londynie będą odwołane? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

 

Jakie jarmarki odbędą się w Londynie w 2022 roku?

 

jarmarki świąteczne Londyn

Jarmarków Bożonarodzeniowych w Londynie jest na prawdę sporo, oto lista najlepszych jarmarków świątecznych w Londynie w 2022 roku, zapraszamy!

 

Winter Wonderland Christmas Market

 

winter wonderland Londyn jarmark

Winter Wonderland jest jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Londynie. To ponad 100 drewnianych budek wypełnionych fantastycznymi prezentami, w tym rękodziełem i piękną biżuterią. W tym roku odbędzie się od 18 listopada 2022 do 2 stycznia 2023 roku. Znajdziecie tam największe w Londynie lodowisko, a także ogromny diabelski młyn. To zdecydowanie najbardziej wyczekiwany jarmark w Londynie! Wejście niestety bywa płatne w weekendy oraz popołudnia: 5 GBP oraz 7,50 GBP za osobę w zależności od godziny wejścia. Wejście może okazać się jednak darmowe, jeżeli wydacie podczas zwiedzania co najmniej 25 GBP.

Więcej o Winter Wonderland. Zobaczcie przy okazji co zobaczyć w Londynie z nietypowych oraz turystycznych atrakcji.

 

Southbank Centre Winter Market

 

southbank jarmark bozonarodzeniowy

Jarmark rozpocznie się dość wcześnie, bo już 4 listopada i będzie trwać aż do 21 grudnia 2022 roku. Wejście jest darmowe, a market znajduje się nad Tamizą, czyli w ścisłym centrum Londynu. To miejsce jest pełne świątecznych smakołyków, choć nie ma wiele świątecznych budek. W porównaniu do innych marketów, jest raczej kameralny.

 

Selfridges Christmas Market

 

Rynek znajduje się bezpośrednio za ekskluzywnym domem towarowym Selfridges. Od 5 listopada do 24 grudnia możecie spodziewać się najlepszego street foodu, jaki Londyn ma do zaoferowania, z pysznymi daniami z całego świata. Odbędą się także wizyty św. Mikołaja oraz znajdziecie tam wyrafinowane prezenty dla bliskich. Nie jest to najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Londynie, ale kupicie tam np. wieńce do zawieszania na drzwiach wykonywane na miejscu czy świeże choinki. Cóż, jeśli ktoś szuka oryginalnej pamiątki z Londynu to czemu nie. 🙂

 

Covent Garden Christmas Village

 

covent garden jarmark bozonarodzeniowy

Wioska Bożonarodzeniowa Covent Garden to jeden z najbardziej zróżnicowanych i wszechstronnych jarmarków bożonarodzeniowych w Londynie. O każdej porze roku Covent Garden jest warty wizyty, lecz w świątecznym czasie jest jeszcze bardziej klimatyczny. W tym roku serwowane będzie aż 25 rodzajów grzanego wina! Koniecznie spróbujcie również pieczonych kasztanów. Stragany będą czynne od 7:00 do 23:00 codziennie, lecz dokładne daty nie są jeszcze znane.

 

Leicester Square Christmas Market

 

leicester square jarmark bozonarodzeniowy

Ze względu na niezwykle centralną lokalizację, rynek ten jest idealny dla tych, którzy nie mają czasu lub nie są zainteresowani poświęceniem całej nocy na jarmark bożonarodzeniowy. Znajdziecie tam ręcznie wykonaną biżuterię, piękne szklane lampki oraz urocze drewniane ozdoby świąteczne. Wstęp na jarmark jest bezpłatny, a planowane daty trwania przewidziane są od połowy listopada 2022 do pierwszych dni stycznia 2023.

 

Borough Market

 

Borough jarmark bozonarodzeniowy

To kolejne targowisko w pobliżu London Bridge i Tamizy oraz jest to kolejna świetna lokalizacja do odwiedzenia w świątecznym okresie. Borough Market słynie z doskonałych opcji jedzenia, więc jeśli szukacie produktów do stworzenia uroczego świątecznego posiłku, to prawdopodobnie znajdziecie je właśnie tutaj. Niestety wciąż czekamy na oficjalne daty otwarcia, więc jeśli coś wiecie to dajcie nam znać. 🙂

 

Greenwich Christmas Market

 

Greenwich jarmark bozonarodzeniowy

Oprócz zwykłych wyrobów rzemieślniczych i rękodzieła, od listopada 2022 roku w Greenwich zostaną dodane świąteczne dekoracje, gorące napoje alkoholowe i bezalkoholowe.. Być może i w tym roku uda się usłyszeć lokalną orkiestrę dętą St John’s, która gra kolędy i zbiera pieniądze na cele charytatywne. Dodatkowo polecamy wybrać się trochę wcześniej w ciągu dnia, aby móc zwiedzić Greenwich jak będzie jeszcze jasno, a wieczorem cieszyć się lampkami bożonarodzeniowymi. Wciąż czekamy na informacje w jakich dniach będzie działał jarmark świąteczny.

 

Kingston Christmas Market

 

Bożonarodzeniowy jarmark położony w centrum Kingston-upon-Thames, tradycyjnego miasteczka targowego na obrzeżach Londynu. Jest on znacznie cichszy niż wiele innych na tej liście, ale wciąż ma cudownie świąteczną atmosferę, która zmiecie Was z nóg. Jest karuzela dla dzieci, śpiewanie kolęd oraz muzyka na żywo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście obowiązkowo musicie spróbować grzanego wina! Odwiedzicie go między 10 listopada, a 24 grudnia 2022 roku.

 

Czy  jarmarki bożonarodzeniowe w Londynie są odwołane?

 

jarmark bożonarodzeniowy Londyn kiedy

W związku z tym, że wiele państw w sezonie jesienno-zimowym wraca do obostrzeń, wielu turystów zastanawia się czy wspomniane wyżej jarmarki w Londynie się odbędą. Na tą chwilę brak jakichkolwiek informacji o tym, by miały zostać odwołane, ale warto na bieżąco śledzić sytuację. Mamy nadzieję, że w tym roku już nic nie stanie wstrzymane przez koronawirusa. 🙂

Londyn mimo, że jest ogromny, posiada  mnóstwo jarmarków świątecznych. Dzięki temu obojętnie gdzie będziecie, macie możliwość odwiedzenia jednego z kilku fantastycznych kiermaszy. Klimat w Londynie przed świętami często bywa porównywany do tego w Nowym Yorku, więc musicie to sprawdzić! A jeśli planujecie budżetowe zwiedzanie Londynu to zobaczcie nasz przewodnik!

 

Gdzie są Jarmarki Bożonarodzeniowe w Londynie?

 

jarmarki bożonarodzeniowe w Londynie

1) Southbank Jarmark Bożonarodzeniowy 2) Winter Wonderland 3) Selfridges Jarmark Świąteczny 4) Covent Garden Christmas Village 5) Leicester Square Christmas Market 6) Borough Market

Dodaj komentarz