Aktualne ceny w Londynie w 2023 roku. Czy Londyn jest drogi czy tani?  - BelSole

Aktualne ceny w Londynie w 2023 roku. Czy Londyn jest drogi czy tani? 

Czy Londyn jest drogi? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu turystów, którzy planują odwiedzić to miasto. Stolica Wielkiej Brytanii jest jedną z największych metropolii na świecie, a jej ogromna popularność sprawia, że można tam spotkać ludzi z wszystkich zakątków świata. Z tego powodu sprawdzimy, jakie są aktualne ceny w Londynie. Ile kosztuje nocleg w Londynie? Jakie są ceny w restauracjach i w sklepach w Londynie? Czy paliwo w Londynie jest drogie? Ile kosztuje taksówka w Londynie? Jakie są ceny najpopularniejszych atrakcji w Londynie? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury przewodnika po cenach w Londynie w 2023 roku. 

 

Ceny noclegu w Londynie 

 

Na początek odpowiedzmy na jedno z najważniejszych pytań dla turystów – ile kosztuje nocleg w Londynie. Jak łatwo się domyślić, cena hoteli w Londynie zależy od wielu czynników. Istotną rolę odgrywają standard obiektu i jego odległość od centrum. Nie bez znaczenia jest tu również kwestia terminu, w którym planujemy wyjazd(w tym artykule sprawdziliśmy ceny noclegu w Londynie w trakcie sezonu wakacyjnego, a konkretnie na przełomie czerwca i lipca). 

Ceny noclegu w Londynie zaczynają się od kwoty około 200-350 złotych za noc. W tym przedziale cenowym możemy znaleźć miejsce w pokoju wieloosobowym hosteli turystycznych. Najtańsze pokoje jednoosobowe w hotelach dwu i trzygwiazdkowych w Londynie zaczynają się od kwoty 300-500 złotych. Oczywiście, kwota ta będzie rosła w przypadku, gdy będziemy szukać lokum w centrum miasta. Cena noclegu w Londynie dla dwu i trzygwiazdkowych hoteli zlokalizowanych w odległości do 5 kilometrów od centrum wynosi obecnie około 500 złotych. 

Jeżeli z kolei szukamy noclegu w czterogwiazdkowym apartamencie lub pensjonacie, powinniśmy się liczyć z wydatkiem w wysokości od 600 złotych za noc. Bliżej centrum miasta jest drożej – cena noclegu w Londynie w tym wypadku rozpoczynają się od około 800 złotych za noc. Być może ciekawi Was również, ile kosztuje pięciogwiazdkowy hotel w Londynie. W przypadku wyboru takiej formy zakwaterowania, musimy już liczyć się z wydatkiem przekraczającym tysiąc złotych za dobę. Cena noclegu w Londynie, gdy planujemy zatrzymać się w najdroższych i najbardziej luksusowych hotelach w mieście wynosi nawet 8,5 tysiąca złotych za dobę. Najdroższe apartamenty w Londynie można wynająć za to w cenie 12 tysięcy złotych za noc. 

 

Ceny w restauracjach w Londynie 

 

ceny w restauracjach w Londynie

Możemy przejść do kolejnego zagadnienia, które z pewnością zainteresuje wielu turystów. Jakie są ceny w restauracjach w Londynie? Odpowiadając na to pytanie, sprawdzimy kilka opcji, jakie dają bary i restauracje mieszczące się w stolicy Wielkiej Brytanii. Ceny w restauracjach w Londynie w 2023 roku wyglądają następująco: 

 

 • Słynne fish&chips – od 8 do 10 GBP (około 42-52,50 złotych) 
 • Potrawy uliczne kuchni azjatyckiej (kebaby-falafele) – od 6 do 9 GBP (ok. 31,50-47,25 złotych) 
 • Średni koszt obiadu w tańszej restauracji – 20 – 25 GBP (około 105-131,20 złotych) 
 • Obiad w droższej restauracji mieszczącej się w pobliżu centrum – od 30 do 40 GBP (około 157,50 – 210 złotych) 
 • Burger w lokalach centrum miasta – około 15 GBP (ok. 78,80 złotych) 
 • Burger w typowych angielskich pubach i barach – 10 GBP (około 52,50 złotych) 
 • Angielskie Ale w pubach w Londynie – od 4,50 do 6 GBP (około 23,60- 31,50 złotych). 

 

Ceny w restauracjach w Londynie są więc całkiem wysokie, co może zmartwić wielu polskich turystów. Pozostając w tym temacie sprawdźmy, ile kosztują zakupy spożywcze w Londynie. 

 

Ceny w sklepach w Londynie?

 

Ceny w sklepach w Londynie
Ceny w sklepach w Londynie ze strony Sainsbury

Czy sklepy w Londynie są drogie? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi w tej części naszego materiału. Aby to sprawdzić, zobaczmy, ile kosztują podstawowe produkty spożywcze w Londynie. Ceny w sklepach w Londynie w 2023 roku kształtują się na następującym poziomie: 

 

Chleb 1,4 GBP
Mleko 1,2 EUR
Jajka 12 szt 2,70 GBP
Ziemniaki 1,4 GBP/kg
Pomidory 2,8 GBP /kg
Woda 1,5 l 1,3 GBP
Jabłka 2,3 GBP / kg
Angielskie piwo 2,50 GBP
Cheddar 13,5 GBP / kg
Mozzarella 8 GBP / kg
Energetyk napój 1,5 GBP / 900 ml
Yorkshire Tea 5 GBP / 160 saszetek
Kawa mielona 4,5 GBP / 100 g
Owsianka  1,25 GBP / 1 kg
Cadbury czekolada 2 GBP / 180 
Galaxy batoniki 1,65 GBP / 4 szt
Czekolada Yorkie 1,5 GBP
Sok pomarańczowy 2 GBP
Whiskey Glenmorangie Single Malt 32 GBP
Glenfiddich 15 47 GBP
Tanqueray London Dry Gin 26 GBP
Papierosy 11,1 GBP

Jak widać, ceny w sklepach w Londynie są znacznie wyższe od tych, do których przywykli polscy konsumenci. Planując zakupy, trzeba zatem przygotować się na spory wydatek. 

Ile kosztują papierosy w Londynie?

Za paczkę Pall Malli należy zapłacić ponad 11 GBP za 20 szt papierosów.

Ile kosztuje whisky w Londynie?

Za butelkę Single Malt Whisky średniej klasy destylarni należy zapłacić mniej więcej 30 – 35 GBP.

Ile kosztuje piwo w Londynie?

W sklepie piwo dostaniecie już za 2 GBP.

 

Cena paliwa w Londynie?

 

ceny paliwa w Londynie

Osoby, które planują przeprowadzkę na stałe do stolicy Wielkiej Brytanii, mogą zastanawiać się, ile kosztuje paliwo w Londynie. Odpowiedzi na te pytanie dostarczają oficjalne statystyki notowane na terenie całego kraju. Aby odpowiedzieć, jaka jest cena paliwa w Londynie, podamy średni jego średni koszt w Wielkiej Brytanii z dnia 22 maja. Aby pomóc w ocenie, czy paliwo w Londynie jest drogie, dla porównania podamy również średnią cenę w tym okresie na polskich stacjach. 

 • Cena benzyny 95 w Londynie 22 maja wyniosła średnio 1,43 GBP za litr (7,50 złotych). Dla porównania, w Polsce było to średnio 6,67 złotych.
 • Cena diesla w Londynie w sprawdzanym przez nas okresie osiągnęła średnią wartość na poziomie 1,51 GBP za litr (7,93 złotych). Dla porównania w Polsce było to średnio 6,15 złotych za litr.
 • Cena gazu LPG w Londynie 22 maja wynosiła średnio 0,890 GBP (około 4,67 złotych). Dla porównania w Polsce było to około 3 złotych. 

Cena paliwa w Londynie jest więc wyższa niż w Polsce, co nie powinno nikogo dziwić. 

 

Cena taksówki w Londynie 

 

ceny taksówek w Londynie

Pozostając w temacie motoryzacyjnym, sprawdźmy, ile kosztuje taksówka w Londynie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Cena taksówki w Londynie zależy między innymi od pory przejazdu i odległości którą chcemy pokonać. Aby przybliżyć, ile kosztuje taksówka w Londynie, przyjmiemy wariant podstawowy. 

Cena taksówki w Londynie w trakcie dnia wynosi 1,71 do 2,30 GBP za kilometr (około 9 do 12,05 złotych). Opłata początkowa wynosi 3 funty (15,74 złotych). Z kolei w przypadku nocnej taryfy, obowiązującej od 22:00 do 5:00, koszt przejechania jednego kilometra wynosi 2,30-2,45 funta ( 12,07 – 12,85 złotych). Opłata początkowa pozostaje niezmienna.

 

Cena atrakcji w Londynie

 

ceny atrakcji w Londynie

Ile kosztują atrakcje w Londynie? Ta kwestia interesuje wielu turystów. Wstęp do części z nich jest bezpłatny, natomiast za pozostałe trzeba zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu funtów. Ceny atrakcji turystycznych w Londynie prezentują się następująco:

 • Hampton Court – Bilet normalny kosztuje 26,30 GBP w tygodniu i 29 GBP w weekendy 
 • Galeria Narodowa w Londynie – wstęp darmowy 
 • Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – wstęp darmowy 
 • Opactwo Westmister – bilet normalny to koszt 27 GBP, a dla dzieci i młodzieży od lat 6 do 17 – 12 GBP. 
 • Muzeum figur woskowych Madame Tussaud w Londynie – bilet normalny to koszt 36 GBP (można nabyć również bilet łączony na inne atrakcje)
 • London Eye – 30,5 GBP za bilet normalny (można nabyć również bilet łączony na inne atrakcje)
 • Pałac Buckingham – 30 GBP za bilet normalny w przypadku zakupu z wyprzedzeniem
 • Narodowe Muzeum Węgla Bit PiT w Anglii – cena biletu wynosi 5 GBP

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz