Pogoda w Pradze w listopadzie. Temperatura, czy jest ciepło? - BelSole

Pogoda w Pradze w listopadzie. Temperatura, czy jest ciepło?

Jaka jest pogoda w Pradze w listopadzie? To pytanie zadaje sobie wielu turystów, którzy planują wizytę w stolicy Czech w tym terminie. Listopad nie kojarzy się co prawda z wakacyjnym klimatem, jednak wyjazdy poza sezonem letnim cieszą się rosnącą popularnością. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest temperatura w Pradze w listopadzie. Jest ciepło czy zimno? Dowiecie się tego z naszego materiału. Zapraszamy

Praga w listopadzie, temperatura. Czy jest ciepło? 

W kontekście tego, jaka jest pogoda w Pradze w listopadzie, z pewnością musimy sprawdzić kwestię, która interesuje największą część turystów. Większość osób odwiedzających stolicę Czech, z pewnością zadaje sobie jedno pytanie – czy w Pradze w listopadzie jest ciepło? 

Trudno tutaj udzielić twierdzącej odpowiedzi. Średnia temperatura w listopadzie w trakcie dnia wynosi około 6-8 stopni. Jeszcze chłodniej jest wieczorami, gdy termometry pokazują około 0-2 st.C Temperatura w Pradze w listopadzie wciąż jest na tyle przyjazna, by turyści mogli zwiedzić najważniejsze i najciekawsze atrakcje miasta. Jednocześnie, osoby, które liczą na odpoczynek od panujących w Polsce temperatur będą musiały pomyśleć o innej destynacji. Nie ulega też wątpliwości, że obowiązkowym wyposażeniem w trakcie listopadowej wycieczki do Pragi będą ciepłe stroje.  

Czy w Pradze często pada deszcz w listopadzie? 

Inną ważną kwestię w kontekście pogody w Pradze w listopadzie jest również to, jak prezentuje się kwestia związana z opadami atmosferycznymi. 

Czy w Pradze w listopadzie często pada deszcz? Szczerze mówiąc, planując kilkudniowy pobyt w stolicy Czech, należy liczyć się z tym, że część wyjazdu minie pod znakiem deszczowej aury. Większość źródeł wskazuje, że w skali całego miesiąca występuje około 10 dni deszczowych, w trakcie których łączna suma opadów wynosi około 40-50 l/m2. Dlatego przed wyjazdem koniecznie sprawdź prognozę pogody, a w razie czego przygotuj się do tego, by na wycieczkę zabrać parasol i kurtkę przeciwdeszczową. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz