Prom Ateny - Santorini. Ile kosztuje prom z Aten na Santorini? Bilety, ceny w 2023  - BelSole

Prom Ateny – Santorini. Ile kosztuje prom z Aten na Santorini? Bilety, ceny w 2023 

Rejs na Santorini to dla wielu osób obowiązkowy punkt greckich wakacji. Jednym z najpopularniejszych środków transportu na tę malowniczą wyspę jest rejs statkiem. Prom Ateny – Santorini – w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat tej atrakcji. Ile kosztuje prom z Aten na Santorini? Jakie są bilety i ceny na prom Ateny-Santorini w 2023. Specjalnie dla Ciebie dokładnie omówimy te wszystkie zagadnienia.  

 

Prom Ateny – Santorini. Jaka jest odległość? Jak długo płynie prom Ateny – Santorini?

 

Odległość na trasie Ateny – Santorini wynosi około 236 kilometrów (lub, pozostając w klimacie żeglugi – 127 mil morskich). Rejs rozpoczyna się w ateńskim porcie Pireus, a jego miejscem końcowym jest przystań w Athinios. Jak długo trwa zatem rejs relacji promu Ateny-Santorini? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie rejs wykonuje wiele firm, które dysponują różnymi rodzajami jednostek morskich. Udając się na prom Ateny – Santorini, możemy trafić na jednostki, którym pokonanie tego dystansu zajmuje nawet 10 godzin. Rejsy na trasie Ateny – Santorini wykonują jednak znacznie szybsze statki, które są w stanie przepłynąć z Pireusu do Athinios w 4 godziny. Dlatego decydując się na jednodniową wycieczkę, warto dokładnie sprawdzić czas rejsu promu Ateny – Santorini. Dzięki temu turyści będą mogli odpowiednio zaplanować zwiedzanie i ustalić, ile czasu poświęcą na poszczególne atrakcje na wyspie. 

W swoich planach warto również uwzględnić, jak często kursuje prom Ateny – Santorini. W sezonie letnim, czyli od czerwca do września, z portu w Pireusie wypływa zazwyczaj 6 statków. Poza sezonem najczęściej wykonywane 2-3 kursy dziennie. 

 

Ile kosztuje prom Ateny – Santorini? Bilety na prom Ateny – Santorini. Ceny na rejs w 2023 roku 

 

A teraz czas pochylić się na najważniejszą kwestią- ile kosztuje prom Ateny – Santorini w 2023 roku. Na to pytanie również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ceny promu Ateny – Santorini 2023 zależą od klasy statku realizującego połączenia, a także liczby dostępnych wejściówek na statek. Najtańsze bilety na prom Ateny – Santorini w 2023 można znaleźć w cenie  20 euro, najdroższe natomiast osiągają wartość 110 euro. Obecnie przyjmuje się, że uśredniona cena biletów to około 40-50 euro. 

Dobrym sposobem na oszczędność jest zarezerwowanie miejsca na statku ze sporym wyprzedzeniem. Bilety na prom Ateny – Santorini w 2023 roku można bardzo łatwo kupić przez internet. Wystarczy tylko, że w wyszukiwarkę google wpiszesz hasło “Prom Ateny – Santorini 2023 bilety”, a bez problemu znajdziesz odpowiednią witrynę. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale zyskasz również pewność, że w terminie, w którym planujesz rejs, w sprzedaży nie zabraknie biletów na prom Ateny – Santorini. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz