Prom Ateny - Mykonos. Ile kosztuje bilet z Aten do Mykonos? Bilety i ceny promu Ateny - Mykonos w 2023 - BelSole

Prom Ateny – Mykonos. Ile kosztuje bilet z Aten do Mykonos? Bilety i ceny promu Ateny – Mykonos w 2023

Mykonos jest jedną z najpiękniejszy greckich wysp. Nie dziwi więc fakt, że wielu turystów chce zobaczyć ten rajski zakątek. Jedną z najpopularniejszych metod dostania się na wyspę jest prom Ateny – Mykonos. Ile kosztuje bilet z Aten do Mykonos? Jakie są ceny promu Ateny – Mykonos w 2023 roku? Gdzie kupić bilety? Wszystkie te informacje znajdziecie w naszym artykule. 

 

 Prom Ateny – Mykonos. Jak często odbywają się rejsy z Aten do Mykonos? Ile płynie prom Ateny – Mykonos? 

 

Na początek krótki wstęp geograficzny. Prom Ateny – Mykonos pokonuje odległość około 86 mil morskich, co daje łącznie 160 kilometrów. Statki z Aten do Mykonos startują w porcie Pireus. 

Jak długo płynie zatem prom Ateny – Mykonos? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kursy pomiędzy stolicą Grecji a popularną wśród turystów wyspą wykonuje kilka firm, których statki różnią się specyfikacją techniczną, co w praktyce przekłada się na osiąganą przez nich prędkość, a tym samym czas kursu. Naturalnie, na długość rejsu Ateny – Mykonos wpływają również warunki atmosferyczne. Najszybsze jednostki pokonują odległość między tymi punktami w około 2,5 pół godziny. Wolniejsze statki płyną dłużej, a czas podróży z Aten do Mykonos może trwać nawet  powyżej 5 godzin. 

W kontekście jednodniowego wypadu na popularną wyspę, istotną rolę odgrywa również to, ile razy dziennie kursuje prom Ateny – Mykonos. Należy tu pamiętać, że rejsy odbywają się przez cały rok, jednak ich częstotliwość jest zależna od pory roku. W peaku sezonu turystycznego, a więc od czerwca do września, prom z Pireusu wypływa najczęściej 5-6 razy dziennie. W pozostałych miesiącach połączenia są wykonywane rzadziej i z mniejszą regularnością – czasami prom Ateny – Mykonos płynie raz dziennie, w innych dniach firmy obsługujące ten odcinek wykonują do 4 rejsów. Jeżeli zatem planujesz jednodniową wycieczkę z Aten do Mykonos poza sezonem, sprawdź rozpiskę rejsów na dany dzień. Pozwoli Ci to odpowiednio zaplanować czas na zwiedzanie wyspy.

 

Ile kosztuje bilet na prom Ateny – Mykonos w 2023 roku? Ceny promu z Aten do Mykonos. 

 

Przyszła już pora odpowiedzieć na najważniejsze dla turystów pytanie – ile kosztuje bilet na prom Ateny – Mykonos w 2023 roku? Tak naprawdę, to zależy. Jak już wspominaliśmy, rejsy z Aten do Mykonos wykonuje kilka firm. Znajdujące się w ich flocie statki różnią się “osiągami”, co bezpośrednio wpływa również na cenę. Najtańsze bilety na prom Ateny – Mykonos w 2023 roku zaczynają się od około 40 euro. Turyści, którzy je kupią, załapią się na wolniejsze statki, a co za tym idzie, ich podróż potrwa około 5 godzin. Na drugim biegunie znajdują się natomiast klienci decydujący się na kupno najdroższych biletów z Aten do Mykonos, których ceny w klasie ekonomicznej  najczęściej osiągają cenę około 85 euro. Rejs takim statkiem trwa wówczas niewiele ponad dwie godziny. W obu wypadkach ceny biletów promu Ateny –  Mykonos wzrosną, jeżeli zdecydujemy się na zakup biletów w wyższej klasie. 

Na koniec pozostaje odpowiedzieć na jedno pytanie – gdzie kupić bilety na prom Ateny – Mykonos? Jeżeli chcesz mieć pewność miejsca, wejściówkę na statek w wybranym przez Ciebie terminie najlepiej zamówić z wyprzedzeniem. I tu z pomocą przychodzi internet. Wystarczy bowiem, że w wyszukiwarce wpiszesz hasło “Prom Ateny Mykonos bilety 2023”, a zostaniesz przekierowany do strony, za pośrednictwem której kilkoma kliknięciami myszy dokonasz zakupu. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz