Ile zarabia się we Włoszech? Zarobki i minimalna pensja Włochy 2023 - BelSole

Ile zarabia się we Włoszech? Zarobki i minimalna pensja Włochy 2023

Włochy kojarzą nam się z wakacjami jednak Włochy to też od dawna kierunek zarobkowy z Polski. Zanim pojedziemy do pracy należy jednak sprawdzić ile zarabia się we Włoszech, jakie są zarobki oraz czy jest i jaka jest pensja minimalna we Włoszech. Zobaczcie!

 

Jaka jest minimalna pensja we Włoszech? 

 

Pensja minimalna w zachodnich krajach zazwyczaj bywa wyższa niż w Polsce, jak wygląda ona we Włoszech? czy we Włoszech jest pensja minimalna i jeśli tak to ile ona wynosi? Wprowadzenie minimalnej stawki za pracę, to pomysł który nie każdemu się podoba. Włosi należą do tej grupy, dlatego we Włoszech nie ma pensji minimalnej. Nie istnieje ona we włoskim prawodawstwie. 

 

Jaka jest średnia pensja we Włoszech? 

 

Średnia pensja we Włoszech powie nam trochę więcej o zarobkach we Włoszech – jednak jest pewna zmienna, która zmienia drastycznie jej poziom. Zacznijmy od tego, że średnia pensja we Włoszech w 2022 / 2023  wynosi tylko 1 740 EUR netto miesięcznie lub 2 479 EUR brutto. Mediana jest jeszcze niższa, bo będzie to mniej więcej 1 503 EUR miesięcznie netto za rok 2022 / 2023. Co jest jednak tym czynnikiem zmieniającym perspektywę na tą pensję? Otóż będąc zatrudnionym we Włoszech dostajesz dwie dodatkowe pensje w ciągu roku. Dostaje się te dwa bonusy, czyli trzynastkę (tredicesima) i czternastkę w lipcu i w grudniu. Zwiększa to dość drastycznie średnią pensję.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz