Prom i rejs po Lago Maggiore, ceny, rozkład w 2021 - BelSole

Prom i rejs po Lago Maggiore, ceny, rozkład w 2021

Lago Maggiore obok Gardy i Como to wielka trójka jezior na północy Włoch. Po Lago Maggiore możecie podróżować promem i wybrać jeden z rejsów dostępnych po jeziorze. Jak wygląda rozkład, jak dopłynąć do Isola Bella? Ile kosztują bilety na prom po Lago Maggiore i jakie są aktualne ceny w 2021 roku. Oto nasz poradnik.

Lago Maggiore łączy Włochy ze Szwajcarią, jest drugim największym jeziorem po jeziorze Garda we Włoszech. Największe i najładniejsze miejscowości na Lago Maggiore połączone są promem i rejsy są dość częste. Oczywiście najważniejszą atrakcją nad jeziorem są trzy wyspy, Isola Bella, Isola Superiore oraz Isola Madre, na które także pływa prom.

 

Lago Maggiore Prom i Rejsy

 

Na Lago Maggiore jest parę głównych połączeń w zależności co Was interesuje. Jest linia łącząca ?? Wyspy Boromejskie ze ?? Stresą oraz ?? Pallanza. Jest rejs pomiędzy ?? Włochami i ?? Szwajcarią, pomiędzy ?? Arona a ?? Locarno. Są promy pomiędzy wschodnim a zachodnim wybrzeżem pomiędzy ?? Laveno a ?? Intra. Są także połączenia tylko szwajcarskie, na przykład pomiędzy ?? Locarno, ?? Asconą a ?? Brissago. Jakie przystanie są na Lago Maggiore? Zdecydowana większość jest po stronie włoskiej, na części basenu szwajcarskiego jest ich znacznie mniej – jednak obie strony są połączone całkiem nieźle. Uważajcie na sieci komórkowe ze Szwajcarii! Koszta roamingu są bardzo wysokie, a komórki wyjątkowo ochoczo łączą się z masztami Helvetów.

 

Ceny biletów na prom po Lago Maggiore

 

ceny biletów promy Lago maggiore
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

Podobnie jak w przypadków promów po Gardzie, ceny zależne są od taryfy w jakiej znajduje się dany odcinek trasy – im dłuższy, tym wyższa taryfa i cena. Ile kosztują poszczególne odcinki? I czy po stronie szwajcarskiej można płacić frankami czy trzeba euro? Jeśli chodzi o połączenia ze ?? Szwajcarii do ?? Włoch możecie zapłacić w euro, wewnętrzne po stronie ?? włoskiej w euro, wewnętrzne po stronie szwajcarskiej we ?? frankach.

Ile kosztuje bilet pomiędzy ?? Stresa a ?? Isola Bella?

Ile kosztuje bilet pomiędzy?? Stresa a ?? Locarno?

Ile kosztuje Bilet pomiędzy ?? Isola Bella a ?? Isola Superiore?

Ile kosztuje bilet pomiędzy ?? Locarno a ?? Isola Bella 

Gdzie najlepiej kupić bilety na Lago Maggiore? Na przystani(oficjalnej! uważajcie na małe prywatne budki!) lub na https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

 

Cena biletów pomiędzy Szwajcarią a Włochami, Locarno – Arona

 

Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

Ile kosztuje bilet pomiędzy ?? Szwajcarią a ?? Włochami po Lago Maggiore? To zależy od Taryfy, dla przykładu bilet ze Stresy do ?? Locarno kosztuje 21,70 EUR. Bilet z ?? Locarno do ?? Isola Bella kosztuje 21,70 EUR. Bilet z Arony do ?? Locarno kosztuje 22,90 EUR. 

 

Bilet na Wyspy Boromejskie, na Isola Bella, Superiore i Madre

 

Jeśli chcecie podróżować tylko po Isola Bella, Madre i Superiore, Stresa i Pallanza – polecamy kupić bilet bez limitu rejsów pomiędzy tymi punktami, kosztuje on 18,40 EUR za osobę i nie musicie martwić się o kupno biletów na linie a także nie musicie tracić czasu. Jest on na granicy opłacalności, ale nie tracicie czasu.

bilet lago maggiore
Bilet dla 4 osób na nielimitowane rejsy jednego dnia pomiędzy wyspami boromejskimi. Dochodzi dodatkowa opłata 6 EUR do tej z biletu.

Będąc na przystani w Stresie, uważajcie na małą budkę z prywatnymi łodziami zaraz przed przystanią promową! Połączenia są droższe i rzadsze.

 

Rozkład rejsów i promów po Lago Maggiore w 2021

 

Najpopularniejsze połączenie promowe po Lago Maggiore to zapewne pomiędzy Stresą, Isola Bella, Superiore i Madre a Pallanza, rozkład rejsów na tym połączeniu w 2021 roku to w zasadzie promy co 30 min do 1 h więc spokojnie znajdziecie coś dla siebie na https://www.navigazionelaghi.it/. Oto inne rozkłady promów na Lago Maggiore:

Połączenie pomiędzy ?? Szwajcarią i ?? Włochami. Rejs i prom po Lago Maggiore pomiędzy ?? Locarno a ?? Aroną od 4 lipca 2021

Arona Locarno prom
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore
locarno arona prom
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

Tutaj także połącznie pomiędzy Intrą a Laveno (samochodowe)

intra laveno prom
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

Oraz połączenie pomiędzy Isola Bella a Carciano

Isola bella Carciano
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

Życzymy Wam miłej podróży i zwiedzania tego pięknego jeziora Maggiore i jego okolic, wpadnijcie także na jezioro Como i jezioro Garda. Powodzenia!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz